Domů » Bleskovky » Withings Steel HR Sport: první hodinky v éře po Nokii nabízí téměř měsíční výdrž

Withings Steel HR Sport: první hodinky v éře po Nokii nabízí téměř měsíční výdrž

Příběh značky Withings je poměrně jednoduchý. Tohoto francouzského výrobce „polochytrých“ hodinek a další elektroniky hlídající uživatelovo zdraví koupila v roce 2016 finská Nokia a chvíli lepila na produkty Withings vlastní značku, letos však zjistila, že tento nákup nepřinesl kýžené ovoce, a tak se firma vrátila zpět do rukou svých původních majitelů. Prvním produktem novodobé éry „po Nokii“ se stávají hodinky Withings Steel HR Sport.

Kruh se uzavírá: Nokia prodá svoji zdravotní divizi zpět původnímu majiteli


Klasické hodinky s chytrými funkcemi

Po vzoru minulých produktů firmy se opět jedná o klasicky vypadající hodiny s mechanickými ručičkami, pod kterými se nacházejí dvě komplikace. První je menší analogový ciferník, který ukazuje procento plnění denního cíle, druhý je pak malý OLED displej zobrazující další údaje, např. spálené kroky, ušlou vzdálenost nebo srdeční tep. Hodinky také umí upozorňovat na notifikace ze spárovaného telefonu (včetně vibrací), umí sledovat spánek a budit ve správnou chvíli, a co potěší nejvíc – nabídnou voděodolnost pro běžné plavání a vydrží nabité 25 dní při běžném používání. Při nevyužívání „chytrých“ funkcí výdrž znatelně naroste.

Hodinky Withings Steel HR Sport budou nabízené ve dvou barevných variantách s černým a bílým ciferníkem, další rozdíly způsobí vybraný náramek. Hodinky jsou zatím dostupné na Amazonu a stojí 200 dolarů, což je v přepočtu asi 4 400 korun bez DPH.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Afrodedek
Anonym
Afrodedek

No, pokud je voděodolností do 50 metrů opět myšleno to, že budou hodinky vhodné pouze pro povrchové plavání a sprchování, tak je to stejné jako třeba u Mi Band 3. Vždycky si říkám, jestli by nebylo vhodné uvést i reálnou možnost použití podobné věci ve vodě, protože plno lidí může těch 50 metrů brát jako reálnou hodnotu pro potápění, co že je sice pitomost, ale znáte to ;-)

chmeldas
Uživatel
chmeldas

Předpokládám, že došlo k rozšířené záměně WR50m za hloubku 50 metrů. Jak píšeš. Je to odolné pouze proti mytí rukou, sprchování dešti a maximálně pro plavání u hladiny.

Jarek Bláha
Anonym
Jarek Bláha

chci se zeptat. ty předchozi verze u nich bylo take napsano že umí zobrazovat notifikace zprav uměli ve skutečnosti jen SMS. jak je to s temito?

milennium
Uživatel
milennium

Mám doma Nokia Steel HR 40mm a umí zobrazovat notifikace snad ze všech aplikací…

Marcel
Anonym
Marcel

Nokia Steel jsou pěkné krámy, po měsíci ručičky předbíhají digitální čas (za týden o 5 min.) a notifikace nejdou ani z Nokie 8, kterou jsem kvůli tomu koupil. Myslel jsem si, že s Huawei nekomunikují… Po restartu jednou pípnou a konec. Šmejdy.