Domů » Bleskovky » Kruh se uzavírá: Nokia prodá svoji zdravotní divizi zpět původnímu majiteli

Kruh se uzavírá: Nokia prodá svoji zdravotní divizi zpět původnímu majiteli

V roce 2016 získala finská společnost Nokia francouzskou firmu Withings, zabývající se výrobou chytré zdravotní elektroniky jako jsou např. osobní váhy, monitory tepu, hodinky s krokoměrem, apod. Cena transakce se tedy vyšplhala na 170 milionů EUR, Nokia poté prodávala produkty Withings dále, už ale opatřené se svým logem. Finská společnost ale nedokázala původní myšlenku dále rozvíjet a letos začala přemýšlet o tom, jak s dědictvím Withings dále naloží.

V úvahu přicházel prodej některému silnému soupeři, zájem projevily například Samsung a Nest (Google), nakonec se však značka vrátí zpět do Francie ke svému původnímu majiteli. Podle oficiální zprávy by měl zdravotní byznys Nokie odkoupit spoluzakladatel Withings Éric Carreel. Dohoda zatím nebyla uzavřena, stejně tak zatím není známá zvažovaná cena, pokud však půjdou věci podle plánu, měla by se změna majitele odehrát ke konci tohoto čtvrtletí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments