Sledujte nás na YouTube

WinMag.cz má vlastní mobilní aplikaci pro Windows Phone

WinMag.cz je nový český online magazín, který se věnuje všem produktům společnosti Microsoft. Autoři na webu pečlivě pracují a nyní se v Marketplace objevila i samostatná aplikace, skrze kterou je možné webový obsah číst pohodlně přímo v telefonu se systémem Windows Phone. Design programu se drží dlaždicového Metro stylu – na první obrazovce se zobrazuje deset posledních článků, na dalších pak najdete odkazy na speciály a rozhovory s vývojáři.

-

Za vývojem čtečky stojí Jaromír Lešo z FlowdlyApp (rozhovor); v dalších verzích se počítá s přidáním tlačítek pro sdílení na sociálních sítích, možnost přizpůsobení dlaždic a přidávání komentářů k článkům.

-

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

11 komentářů

 1. Pausser (neregistrovaný)

  Moc pekne zpracovane! kdypak bude mit svoji aplikacku i smartmanie? zatim chodim pres mobilni verzi na telefonu ale pro Omnii by se mi appka hodila :)

 2. Jaromir Leso (neregistrovaný)

  Pausser: Myslime si, ze soucasna mobilni verze Smartmanie je prozatim dostatecna. V plnohodnotne aplikaci pro WP7 bychom vam chteli nabidnout nejakou pridanou hodnotu, ktera by pro vas byla zajimava. Zatim tedy nad ni spolecne premyslime a analyzujeme napady.

 3. Andreas (neregistrovaný)

  Pro mě příjemné překvapení, nevím, jestli takovéto české aplikace tématických webů o smartphonech jsou vůbec na jiných platformách. A to o Smartmanii mě samozřejmě napadlo také – nějaká takováto aplikace s vyselektovaným obsahem pro WP, to by bylo moc hezké :-)

  • Mobilní aplikaci SmartManii máme v plánu, ale zatím je to jen ve fázi “přemýšlíme o tom” :-). Chceme, aby mobilní aplikace uživateli nabídla nějakou přidanou hodnotu oproti mobilní verzi (m.smartmania.cz), tak si s tím chceme trochu vyhrát a nepodcenit to.

 4. mimonaut (neregistrovaný)

  jj.. bylo by to fajn. WinMag aplikace super, ale přecijen tam těch novinek (možná zatím) není tolik, abych si kvůli tomu pouštěl appku.. to smartmania je na tom se zásobováním “materiálem” přecijen o kus líp :-)

 5. lofwyr (neregistrovaný)

  Pěkně udělaná appka :)

 6. Marek Hajn (neregistrovaný)

  Stáhnul jsem a musím říct, že je to opravdu pěkně udělaná app. Usnadňuje brouzdání a čtení na webu.

 7. Radek33 (neregistrovaný)

  K žádosti o mobilní aplikaci na SmartManii se připojuji. Prozatím sleduji všechny aktuální články přes Tweeter, který mám provázaný do PeopleHubu. Díky tomu vidím aktuální články bez otevírání aplikace třetích stran (jen info jak se dá SmartMania pohodlně sledovat).

  Jinak WinMag funguje dobře, ale….

  Je to další aplikace, která není schopná dodržet vizuální standard WP7. Nadpis je malý a neřesahuje do sousedního okna. Naopka, do aktuálního okna (textu) zasahuje text ze sousedního okna.

  • Jaromír Lešo (neregistrovaný)

   Dobrý den, bohužel s vámi nemohu souhlasit. Patrně jste špatně pochopil některá pravidla designu na WP7. Aplikace splňuje nejen povinná kritéria, ale i kritéria doporučená. Pokud chcete, můžete se podrobněji rozepsat na můj email jaromir zavináč leso tečka cézet. Každopádně děkuji za feedback.

  • Radek33 (neregistrovaný)

   Jaromír Lešo (neregistrovaný):

   Dobrý den, předem se omlouvám, nechci hanit vaši práci. Jen jsem trochu pintlich. WP mám rád do velké míry z důvodu, že má jednotný design a není to splácanina jako Android. Co se týče toho vzhledu, tak základní věc ve WP7 je ta, že nadpisy jednotlivých stránek se posouvají jinak než samotné stránky. Takže ve vašem případě by měly být texty “nové články” napsány silně a hned vedle toho by mělo být šedě “speciály”. Při posunu na další stránku se naopak tučně zvýrazní “speciály” a vedle něj bude šedě napsáno “nové články”.

   Co se týče vlastního textu, pak mě ruší to, že na stránce “nové články” je vidět kus textu z další stránky “speciály”. Není to první aplikace na marketu, která má přesně tyhle nedostatky.

  • Radek33 (neregistrovaný)

   Jaromír Lešo (neregistrovaný): Beru zpět. To co popisuji je jen v sms a emailech. V PeopleHubu, v MusicHubu a PicturesHubu má text stejnou vlastnost jako máte vy. Takže jen ten nadpis nesedí.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *