Domů » Bleskovky » Windows Phone verze modelu HTC One se má začít prodávat už 21. srpna

Windows Phone verze modelu HTC One se má začít prodávat už 21. srpna

Dva dny zpátky jsme přinesli informaci o tom, že HTC chystá obdobu modelu One postavenou na operačním systému Windows Phone 8.1. Nyní prosáklo na povrch také datum, kdy se novinka poprvé objeví na pultech obchodů Microsoft Store. Konkrétně jde o 21. srpen, tedy dřívější termín, než se původně očekávalo. Cena bez úvazku bude ve Spojených státech 610 USD (12 500 Kč), na našem trhu bychom tak očekávali cenu přibližně okolo 16 000 Kč.

Potvrdily se také spekulace o tom, že pro chystanou novinku bude k dispozici obdobné pouzdro, jako HTC Dot View Case pro stávající model One s Androidem. Spolu s updatem GDR1 pro Windows Phone 8.1 bude také umožněno, aby zobrazoval podobné informace, tedy především čas, počasí a notifikace. Nakolik výše uvedená tvrzení nejsou pravdivá na 100 %, dají se označit za důvěryhodná. Kdy se zařízení dostane na český trh si v tuto chvíli netroufáme odhadovat.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

13 komentářů

 1. No tak to bude parádička. Ešte by tak mohla dojsť Xperia Z2 s WP.

  • Nějaké bližší info by nebylo? Posledně co jsem četl, tak bylo ještě tentýž den vyvráceno, že Sony nic nepřipravuje…

  • lerion (neregistrovaný)

   Jaké bližší info bys chtěl? Je to jen jeho přání.

  • Takže jsem v obraze a stále to platí :-) Ok, takže Sony=Android :-)

  • Myslím že se info o WP od Sony mihlo na Twitteru, pokusím se to najít.

 2. mikis (neregistrovaný)

  Za cenu cca 16tis to bude u nás určitě prodejní hit a budou se na to stát fronty!

 3. Kaizr (neregistrovaný)

  Ta cena se mi taky moc nelíbí :-(

 4. Petr (neregistrovaný)

  Na ceně nic špatného není – s Androidem (který je taky zadarmo) stojí přibližně stejně, takže proč si tady někdo stěžuje na cenu? To si snad myslíte že WP za tu cenu nestojí, že cena WP je max tři tisíce? :-)

  • Přesně tak, když je někdo ochotný tuto částku dát za HTC s Androidem, tak proč ne s WP. Také bych dal tu samou cenu, co stojí Z2 s robotem za model s WP a jestli jsem pro někoho „hloupý“, tak to není ale můj problém :-)

  • Nemůžu jinak než souhlasit, pokud bude vše naprosto totožné jen systém bude WP tak bych si za něj dokonce připlatil.

  • Kaizr (neregistrovaný)

   když napíšu že se mi nelíbí – neznamená že si stěžuji. Jenom konstatuji :-) Myslím si že bude mooooc zajimavej. Uvidíme

 5. Ondra (neregistrovaný)

  Škoda, že tam nenechali hardwarová tlačítka jako u původního One. Jinak pěkný telefon tím dost trpí esteticky i funkčně, koneckonců když už mám relativně těžký a velký telefon, chci využít celou plochu 5′ displeje.

  • lerion (neregistrovaný)

   S těmi tlačítky to není tak jisté. Telefon nebyl dosud oficiálně představen a toto je jen fanouškovský render. Co představí ve skutečnosti (třeba to ani WP telefon nebude) se dozvíme až v srpnu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).