Windows Phone se v Číně prodává lépe než iPhone

Nejsou to ještě ani celé dva měsíce, co se telefony od HTC, Nokie a ZTE s operačním systémem Windows Phone poprvé objevily v regálech čínských obchodů s elektronikou, a Redmond už hlásá první velké úspěchy v prodejnosti. Podle Michela van der Bela, ředitele operací čínského Microsoftu, získaly smartphony s mobilními Windows od března již 7 % tamního trhu. To je o jeden procentní bod více než má Apple se svým iPhonem.

Sedm procent se možná nezdá jako příliš závratné číslo, je ale třeba v tomto ohledu zmínit dvě důležitá fakta. Zaprvé, Microsoft to stihl v nečekaně krátkém čase, přičemž se jeho zástupci nechali slyšet, že marketingová kampaň na podporu prodeje je teprve na začátku. A za druhé, v jiných zemích Microsoft podobných úspěchů zatím zdaleka nedosahuje, a to ani po podstatně delší době. Pokud by se mu ale v ekonomicky rostoucí Číně, která má více obyvatel než Evropa a Severní Amerika dohromady, i nadále dařilo, snášely by se neúspěchy jinde jistě mnohem lépe.

Microsoft má ale před sebou ještě dlouhou cestu, a to nejen v Číně, kde zatím s 69 procenty trhu dominuje Android. Uvidíme, jak se mu podaří s nelehkými úkoly poprat.

Zdroj: Neowin (via WPCentral)

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku