TOPlist

Windows Phone se dočká LTE i vícejádrových procesorů

Ačkoliv prodeje první várky telefonů s operačním systémem Windows Phone 7 nijak neoslnily, podle prezidenta mobilní divize Microsoftu, Andy Leese, společnost přeci jen zaznamenala v této oblasti jistý úspěch. „Podařilo se nám splnit důležitý úkol, a sice znovu získat kredibilitu na trhu s mobilními telefony.“ K tomuto faktu určitě přispěla i nedávno uvolněná (a stále probíhající) aktualizace systému, známá pod kódovým označením Mango. „Díky Mangu se nám snad podaří znovu získanou důvěru zákazníků přetavit ve vyšší prodeje zařízení našich partnerů,“ dodal Lees.

-

V rozhovoru pro online magazín AllThingsD se Andy Lees vyjádřil i k dosud chybějící podpoře pro dvoujádrové procesory a technologie LTE. Zákazníci se podle jeho slov v obou případech určitě dočkají, nicméně zatím odmítl uvést jakékoliv bližší údaje. „Telefony s Windows Phone jsou sice zatím všechny jednojádrové, ale jsem přesvědčený, že při praktickém použití předčí kterékoliv existující dvoujádrové mobilní zařízení. Nicméně více jádrům v procesorech se rozhodně nebráníme, chceme se jen ujistit, že bude náš operační systém perfektně připraven pro jejich využití.

Co se týče podpory rychlých datových přenosů prostřednictvím LTE sítí. Microsoft se podle Leese spolu se svými partnery rozhodl čekat, až bude možné tuto technologii využít s nižšími energetickými nároky. „První telefony s LTE byly velké a měly obrovskou spotřebu energie. Věříme, že to jde udělat lépe a efektivněji. A přesně o to se budeme snažit.“

V rámci rozhovoru Lees ještě potvrdil, že Microsoft už tvrdě pracuje na další hlavní verzi operačního systému Windows Phone. Před jejím uvolněním se však jeho uživatelé ještě možná dočkají nějaké menší aktualizace.

Zdroj: AllThingsD

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku