Domů » Bleskovky » Windows Phone 8.1 už zvládnou zálohovat i velké fotky z PureView

Windows Phone 8.1 už zvládnou zálohovat i velké fotky z PureView

Jednou z výhod vysokého rozlišení fotoaparátů v telefonech Nokia Lumia 1020, 1520 a 930 je kromě kvalitního snímání i možnost ukládat výsledné obrázky ve dvou verzích. Ta pětimegapixelová má kromě menší velikosti pro sdílení na sociální sítě za cíl také poskládat dohromady co nejostřejší snímek. V případě té větší (16 nebo 34 Mpx) zase potěší možnost pokročilého digitálního zoomu či svoboda při dodatečné úpravě výřezů. Dříve byl ale problém se zálohováním, automaticky se do cloudu totiž posílaly jenom 5Mpx varianty.

 

Řada uživatelů vývojářské verze Windows Phone 8.1 si ale všimla, že se jim poslední dobou na OneDrive ve složce Z fotoaparátu hromadí obě verze pořízených snímků. Díky této novince tak odpadla nutnost jejich ručního kopírování, stačí mít v nastavení zvolenou možnost zálohování nejvyšší kvality fotografií. Už nyní se ale objevují další návrhy na zlepšení.

Předně, mezi zálohovanými soubory stále nenajdeme případné obrázky pořízené v RAW. To ale vzhledem k jejich průměrné velikosti kolem 20 MB možná většinu uživatelů tolik nepálí. Objevily se ale třeba i stížnosti, že se nezálohují fotky upravené v systémovém editoru nebo v nástroji Nokia Creative Studio.

Jak ale zmiňuji výše, vždycky se najde dost funkcí, které budou užvatelé chtít přidat či vylepšit. Důležitý je fakt, že tyto názory Microsoft poslouchá a snaží se jim v rámci možností vyhovět. Poslední dobou tak navíc činí s čím dál větší frekvencí.

Miroslav Havlíček

12 komentářů

 1. Tomáš Slavíček

  Teď si nejsem jistý… Ale na Lumii 1020, pokud nastavím, že chci zálohovat přes wifi (ne přes 3G), tak se mi na OneDrive posílají pouze ty obrovské 15MB originály v 38 MPix. Což by bylo fajn… Jenže to jsou fotky bez zoomu (přes Nokia Camera), bez systémových úprav (kouzelná hůlka, ořez v systému) apod. Takže vlastně úplně jiné fotky, než jsem vyfotil. Ty normální fotky, co ukazuje telefon, se mi nezálohují… Navíc ty fotky na OneDrive zabírají šílené GB místa. Za mě nespokojenost, musel jsem to vypnout, čekám na nějakou náhradní alternativní aplikaci.

  • To je tak, když ty fotoaplikace vyvíjela Nokia a vše ohledně fotogalerie, správy fotek v telefonu a automatick upload na OneDrive Microsoft.

   Toto je přesně jeden z případů, kdy by WP mohlo sloušení Nokia a MS velmi prospět. Už nebude třeba obcházet systémové návrhy a dělat to vlastní cestou.

 2. EarL (neregistrovaný)

  Windows phone jsou revoluční systém, už umí zálohovat fotky. Tomu se říká pokrok.

  • Zapoměl jsi tu větu dopsat: Windows phone jsou revoluční systém, už umí zálohovat fotky i v plném rozlišení.

   Najednou ta věta má úplně jiný význam, co?

  • Vzhledem k tomu, že to uměl bez dodatečných aplikací jako první mobilní OS tak ano, říká se tomu vskutku pokrok. Android a iOS přidali zálohu do google drive a iCloudu až po WP.

  • EarL: Zalez do diry trolle.

  • Earl: Windows Phone bol prvy OS co fotky defaultne vedel zalohovat. Bol prvy OS ktory priniesol rozumnu integraciu so socialnymi sietami.

   Takze ano, aj WP priniesol pokroky.

  • nepalec (neregistrovaný)

   A taky už tu rozumnou integraci zrusil ve WP8.1 :-D

  • earl:dobře ty

  • Stejně tak by se dalo najít spoustu věcí, ve kterých byl WP až ten poslední v řadě, včetně příchodu na trh a pozice na něm po 4 letech existence.

  • Příchodu na trh? Android přišel po iOS, iOS přišlo po Windows Mobile, Windows Mobile přišel po Symbianu… Vždy tu bylo něco předtím… A WP rozhodně jako poslední na trh nepřišlo. Co třeba BB10?

   EarL: Chceš mi říct, že na jiném OS si mohu pořídit 35 Mpix fotografii a ta se mi automaticky zazálohuje? :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).