Domů » Bleskovky » Windows Phone 8.1: Notifikační centrum a možnost vybrat více dlaždic najednou

Windows Phone 8.1: Notifikační centrum a možnost vybrat více dlaždic najednou

Microsoft pečlivě pracuje na nové aktualizaci operačního systému Windows Phone 8.1, která by mohla být dostupná na začátku příštího roku. Pomalu se začínají objevovat spekulace o tom, co tato verze nabídne. Nově zveřejněná fotografie zachycuje zařízení s vývojovou verzí Windows Phone 8.1, ve které nechybí ikonka Notifikačního centra, po kterém už dlouho volá řada uživatelů mobilních Windows včetně našich redaktorů.

Na fotografii jsou dále vidět čtyři označené dlaždice na hlavní obrazovce. V tuto chvíli nevíme, co přesně by to mohlo znamenat – možná Microsoft plánuje třídění do skupin a možná půjde jen o funkci pro přesunutí více dlaždic najednou. Doufejme, že se uvolnění finální verze Windows Phone 8.1 dočkáme už během prvního měsíce příštího roku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

12 komentářů

 1. Moc nechápu, jak souvisí ten monitor vzadu s Windows Phone. Na tom monitoru je vidět, že tam běží nějaký testovací build Windows 8.1 (samozřejmě ne Windows Phone).

  • Asi tak, taky tam nějak nevidím souvislost, Je tam Windows 8.1 Pro. Navíc na Windows Phone je obrazovka s informacemi v černé barvě.

  • Máte pravdu, už jsem to opravil – trochu jsem to popletl – špatně jsem se podíval a myslel jsem, že se ty informace z monitoru vztahují k buildu v telefonu (používám Mac, takže je mi obrazovka Windows trochu vzdálenější) :)

 2. Martin (neregistrovaný)

  je šance že se aktualizacedostane i na letošní modely? L 720/925 atd..?

  • Je to jistota. Podpora od Microsoftu je na tři roky.

  • Podpora se nerovná záruka aktualizace na novější verzi! Windows Phone 7.x je také stále podporován, ale Windows 8 nedostal a nedostane…

   Ale ano, v MS se několikrát vyjádřili, že upgrade na WP 8.1 bude a bude zdarma.

 3. Ian (neregistrovaný)

  Hmm, takže třetí obrazovku s notifikacemi se nedočkáme :-( Asi pro inženýry z MS moc složité.

  • Takže když MS něco neudělá přesně tak, jak si to vymyslel nějaký anonymní přispěvatel na českém webu, tak jsou to idioti?

  • Myslím že takto je to ideální, pokud někdo nechce používat (například já, zdá se mi to zbytečné), dlaždici nepoužije, pokud ano, bude mít všechno na jedné dlaždici

  • Notifikační centrum se podle mě přeceňuje. Na BB takové je, ale v té změti emailů, stausů, hlášek z FB, LI, Twitteru, SMS jeto fakt šílenost.

  • fero (neregistrovaný)

   Já si myslím, že je to jedna z možností jak si nastavit jestli notifikační centrum chceme, prostě smažeme dlaždici.

  • „Hmm, takže třetí obrazovku s notifikacemi se nedočkáme :-( Asi pro inženýry z MS moc složité.“

   Máš pravdu. Taky je pro ně složité zakulatit rohy a dát barevnou tapetu na pozadí. A víš ty co? Díkybohu!

   Řešení přes tu dlaždici je zajímavé a líbí se mi. Uvidíme na funální implementaci. A třeba se opravdu bude notofikační centrum spouštět i nějakým gestem a ne jenom dlaždicí…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).