Domů » Bleskovky » Windows Phone 8.1 „Blue“: Prohlédněte si první animaci z prostředí systému

Windows Phone 8.1 „Blue“: Prohlédněte si první animaci z prostředí systému

Hlavní inovace v chystané aktualizaci pro operační systém Windows Phone 8 (recenze) s označením „Blue“ jsou nejspíše díky mnoha únikům všem dobře známé. Mezi nejvýraznější novinky patří notifikační centrum, dále bude například možné označit a spravovat více dlaždic najednou a spekuluje se dokonce o hlasovém asistentovi. Uživatel sociální sítě Twitter vystupující pod přezdívkou @qxerro má na svědomí hned několik úniků a nyní připravil krátkou animaci ukazující prostředí inovovaného systému. Prohlédnout si ji můžete pod posledním odstavcem tohoto článku (vyžaduje Adobe Flash).

  
Ukázky z prostředí Windows Phone 8.1 „Blue“

Pokud na domovské obrazovce posunete obsah doprava, objeví se centrum s rychlými přepínači a možností rychle updatovat svůj status na sociální síti. Seznam aplikací pak otevřete posunem na druhou stranu a podle všeho budou jednotlivé programy nyní rozděleny podle používanosti. Proužkové notifikace, jež se zobrazují i u dnešních Windows Phone 8, bude možné tahem směrem dolů pootevřít a například rychle odpovědět na danou zprávu.

Novinek bude samozřejmě více, na některé si však ještě budeme muset počkat. Datum odhalení nového systému je zatím neznámé, očekávali bychom jej ale až začátkem příštího roku. Ač grafika působí poměrně věrohodně, informace stále nebyla oficiálně potvrzena a stejně tak se tedy může jednat jen o vtípek autora.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments