Windows Phone 8.1 „Blue“: Prohlédněte si první animaci z prostředí systému

Hlavní inovace v chystané aktualizaci pro operační systém Windows Phone 8 (recenze) s označením „Blue“ jsou nejspíše díky mnoha únikům všem dobře známé. Mezi nejvýraznější novinky patří notifikační centrum, dále bude například možné označit a spravovat více dlaždic najednou a spekuluje se dokonce o hlasovém asistentovi. Uživatel sociální sítě Twitter vystupující pod přezdívkou @qxerro má na svědomí hned několik úniků a nyní připravil krátkou animaci ukazující prostředí inovovaného systému. Prohlédnout si ji můžete pod posledním odstavcem tohoto článku (vyžaduje Adobe Flash).

    
Ukázky z prostředí Windows Phone 8.1 „Blue“

Pokud na domovské obrazovce posunete obsah doprava, objeví se centrum s rychlými přepínači a možností rychle updatovat svůj status na sociální síti. Seznam aplikací pak otevřete posunem na druhou stranu a podle všeho budou jednotlivé programy nyní rozděleny podle používanosti. Proužkové notifikace, jež se zobrazují i u dnešních Windows Phone 8, bude možné tahem směrem dolů pootevřít a například rychle odpovědět na danou zprávu. Novinek bude samozřejmě více, na některé si však ještě budeme muset počkat. Datum odhalení nového systému je zatím neznámé, očekávali bychom jej ale až začátkem příštího roku. Ač grafika působí poměrně věrohodně, informace stále nebyla oficiálně potvrzena a stejně tak se tedy může jednat jen o vtípek autora.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

4 komentáře

 1. CageJ (neregistrovaný)

  S tym tahom doprava by som si taky isty nebol…

  • mceza (neregistrovaný)

   Já doufám, že nebude. Nevidím v tom smysl.

   To už rovnou mohou zakulatit rohy, nastavit na pozadí nějaký obrázek a live tile udělat z 20% průhledné…

  • bkf1 (neregistrovaný)

   …a to by to pak rovnou mohli zacit transformovat treba na „mobilni desktop“ a provadet jine drasticke upravy… No to at ROZHODNE nedelaji!!! Pak by se mohlo stat, ze by o ten OS zacinal byt aspon minimalni zajem a na to neni nikdo pripraven :)

 2. steelspace (neregistrovaný)

  To zas někdo neměl co dělat.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *