Domů » Bleskovky » Windows Phone 8 s novou podobou hlavní obrazovky

Windows Phone 8 s novou podobou hlavní obrazovky

Microsoft dnes na vývojářské konferenci v San Franciscu představil novou verzi operačního systému Windows Phone 8 „Apollo“, která je plná novinek a vylepšení, na které všichni netrpělivě čekali. Zatím to vypadá, že Microsoft má našlápnuto správným směrem – inovací je opravdu spousta a systém konečně začíná dospívat. Třikrát hurá. V následujících článcích si na SmartManii předostavíme klíčové novinky a začneme novou podobou nabídky Start, která bude lépe přizpůsobitelná.

  

Live Tile panely na hlavní obrazovce bude možné lépe přizpůsobovat – k dispozici budou malé, střední a „dvojité“ dlaždice. Zmizela také linka na pravém boku, ve které byla ikonka pro přepnutí do nabídky se všemi programy, takže máte na hlavní obrazovce o něco více prostoru a subjektivně na mě tohle nové uspořádání působí o poznání příjemněji.


Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
CreAtive_34
Anonym
CreAtive_34

Vypadá to moc pěkně! Jen je otázkou, jestli to ze současného perfektního konceptu neudělá omalovánky…

Geary
Anonym
Geary

Teď to právě perfektní nebylo, tohle je mnohem lepší, barvy dlaždic , velikosti , to půjde konečně přizpůsobit. Všechny změny jsou k lepšímu a já si telefon s WP8 po letech s androidem vyzkouším. Hned, co přijdou mašiny, jako sgs3.

romčo
Anonym
romčo

Prispôsobovanie plochy rôznymi veľkosťami a farbami dlaždíc sa mi páči.

Ale čakal som info, či aj môj HTC Titan dostane túto aktualizáciu…

CreAtive_34
Anonym
CreAtive_34

Současná 7.5 zařízení dostanou 7.8 aktualizaci. Budou to funkce WP8, jen bez kernelu – co je vlastně dicela logické…

steelspace
Anonym
steelspace

Stávající zařízení dostanou jenom tu novou obrazovku, nic jiného.

Honza (neregistrovaný)
Anonym
Honza (neregistrovaný)

Vícerozměrné dlaždice jsou fajn, ale chybí tomu zlatý řez. Je to moc roztahané. Uvidíme na živo.

Dostane někdo WP8 do ruky už dneska, nebo to byla jen prezentace nového systému? Zajímalo by mě, jestli konečně změnili ten divný multitasking (snad jo, viz improved multitasking) a různé jiné podivnosti. Pak bude WP8 dospělý systém.