Cena:

Windows Phone 8 přicházejí s upravenými hardwarovými parametry (přehled)

Windows Phone 8 přicházejí s novými hardwarovými parametry. Do telefonů se totiž dostává systémové jádro z desktopové/tabletové verze Windows 8. To umožní výrobcům mobilních zařízení výrazně větší odlišení a Windows Phone tak nebudou jen stroje lišící se venkovním vzhledem. Zařízení nyní mohou mít displeje s rozdílným rozlišením – kromě současných 480 x 800 pixelů bude možné mít obrazovku s 1280 x 720 px nebo 1280 x 768 px. A současné aplikace na těchto rozlišeních budou plně funkční bez jakýchkoliv úprav od vývojářů, jen jsme zvědaví, jak bude řešený přepočet obrazu. Samozřejmě ale vývojář bude moci aplikaci upravit, aby tato rozlišení plně podporovala a využila jejich vyšší rozlišení.

 

Díky jádru z plnohodnotných Windows se do mobilních zařízení dostává podpora pro více jádrové procesory. Microsoft dokonce řekl, že jádro je otestováno na strojích s až 64 jádry, takže by nějaký rok vývoje mohlo jádro zůstat v tomto hledisku beze změny. Co mnoho uživatelů uvítá je možnost mít v telefonu paměťovou kartu. Podporován je standard microSD a na kartu bude možné umístit multimediální soubory, ale také instalovat aplikace. Třikrát hurá!

S novým jádrem také přichází podpora nových senzorů. Tím může být například i NFC, které je nyní do systému hluboce integrováno. S tím souvisí i nový hub zvaný Wallet hub (Peněženka), který bude sloužit jako centrum všech plateb (aplikace, letenky, nákupy v aplikacích…).

Autor článku
Tomáš Kápl
Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.