Windows Phone 8 nabídnou možnost stahování prediktivních slovníků

Na internetu se objevilo video, na kterém jsou předváděny vlastnosti nového telefonu Nokia Lumia 920. Konkrétně se jedná o možnost jeho ovládání pomocí příborové vidličky. Už víme, že zařízení nabídne moderní displej reagující na dotyky prakticky jakéhokoliv předmětu, navíc chráněný odolným sklem Gorilla Glass 2, takže mu neuškodí ani hrubší zacházení.

 

Na videu nás tedy ani tak nezaujal nezvyklý způsob ovládání, ale spíše novinka v samotném systému, která byla jeho prostřednictvím nechtíc odhalena. V záběru, kdy se autor videa snaží psát vidličkou na softwarové klávesnici, se totiž objevilo vyskakovací upozornění, které uživateli nabízí možnost dodatečného stažení prediktivního slovníku pro zvolený jazyk klávesnice.

Není jasné, zda se tak Microsoft snaží ušetřit cenné megabajty v telefonu tím, že všechny slovníky nenainstaluje přímo do systému, nebo si jen ponechává možnost doplnění jazykových verzí, které ještě nebudou při uvolnění jeho finální verze zcela hotové. Nabízí se také varianta, že bude softwarový gigant slovníky postupně vylepšovat a doplňovat bez nutnosti aktualizovat celý systém.

Nokia Lumia 920 Screen Works with a Fork

Každopádně se jedná o zajímavé zjištění, kterým svítá naděje českým a slovenským uživatelům, že se snad i oni dočkají u systému Windows Phone prediktivního slovníku ve svém jazyce.

 Zdroj: WPCentral, Isriya Paireepairit

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku