Windows Phone 8 nabídnou čtyři různá rozlišení displeje

Server WPCentral.com zveřejnil zprávu, ve které uvádí čtyři různá rozlišení displeje pro nadcházející verzi Apollo operačního systému Windows Phone. Data pochází částečně z jejich vlastní statistiky na Google Analytics, zbytek dat mají na svědomí „nezávislé zdroje“.

K současnému rozlišení 480 x 800 bodů (WVGA) mají přibýt ještě další tři, jmenovitě jsou to následující:

  • 480 x 640 px (VGA) – Poměr stran 4:3 a nižší rozlišení napovídají příchod telefonů s QWERTY klávesnicí alá Blackberry. Dočkáme se tak konečně slibované Chasis 2?
  • 720 x 1280 px (HD / WXGA)
  • 768 x 1280 px (WXGA) – Neobvyklé rozlišení, které se údajně mělo objevit již loni na smartphonu od Samsungu. Tehdy se ovšem mělo jednat o zařízení s operačním systémem Android. Zajímavé je, že i při úhlopříčce 4,5 palce činí jemnost displeje 332 DPI, což je o šest více než má Retina displej na iPhonu 4.

Z těchto „úniků“ vyplývá, že zaměstnanci Microsoftu již nový systém hojně testují. Potvrzují to i vývojáři různých aplikací, v jejichž statistikách se už objevilo celkem přes deset různých sestavení Windows Phone 8. Podpora nových rozlišení displeje je však jen jednou z novinek, kterých se v nové verzi dočkáme. O těch ostatních bychom se, tentokrát již oficiálně, mohli více dozvědět 20. a 21. června, kdy v San Franciscu proběhne vývojářská konference právě na téma Windows Phone 8.

Zdroj: WPCentral

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku