Windows Mobile pro Apple iPhone: Skutečnost nebo podvrh? (oživeno)

Windows Mobile na Apple iPhone, skutečnost nebo podvrh?Na serveru WMExperts.com se objevila zpráva o tom, že se norskému hackerovi Eriku Kristiansenovi podařilo na iPhonu spustit operační systém Windows Mobile. Svou portaci údajně předváděl na komunitním meetingu MyPhone 2008, kde se fanoušci iPhonu setkávají, aby představili nejrůznější cool aplikace pro iPhone, a aby toho nebylo málo, objevilo se dokonce video, které práci v systému Windows Mobile 6.1 skutečně zachycuje.

Při spuštění Erikova iPhonu se na obrazovce objeví nabídka, ve které si může vybrat, zda chce spustit standardní systém nebo Windows Mobile 6.1. Zajímavé je, že při výběru druhého systému trvá jeho spuštění na iPhonu jen několik málo vteřin, takto kdyby bootovaly všechny Windows Mobile komunikátory, to by panečku bylo. Portaci systému WM pro iPhone chce prý Erik uvolnit na začátku příštího roku. Ihned po publikování videa se ale objevily komentáře, že se jedná o podvrh, a osobně si myslím, že tomu tak skutečně je a autor si z celé iPhone komunity solidně vystřelil, ale kdo ví, třeba nás na začátku příštího roku skutečně překvapí.

Server EngadgetMobile se rovněž domnívá, že se jedná o fake, i když myšlenka na iPhone se systémem Windows Mobile zní velice lákavě. Co si o přiloženém videu myslíte vy?

Aktualizováno v 0:50: Zveřejněné video je podvrh, ve skutečnosti se jedná část virální marketingové kampaně společnosti Sonic Emotion, která se specializuje na zvukové surround systémy pro počítače a mobilní zařízení. Nechápu sice přesně význam tohoto počinu a spojitosti s videem, nicméně to svůj účel jak se zdá splnilo.

Zdroje: MSmobiles, WMexperts, the::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku