Domů » Články » Windows Mobile pro Apple iPhone: Skutečnost nebo podvrh? (oživeno)

Windows Mobile pro Apple iPhone: Skutečnost nebo podvrh? (oživeno)

Windows Mobile na Apple iPhone, skutečnost nebo podvrh?Na serveru WMExperts.com se objevila zpráva o tom, že se norskému hackerovi Eriku Kristiansenovi podařilo na iPhonu spustit operační systém Windows Mobile. Svou portaci údajně předváděl na komunitním meetingu MyPhone 2008, kde se fanoušci iPhonu setkávají, aby představili nejrůznější cool aplikace pro iPhone, a aby toho nebylo málo, objevilo se dokonce video, které práci v systému Windows Mobile 6.1 skutečně zachycuje.

Při spuštění Erikova iPhonu se na obrazovce objeví nabídka, ve které si může vybrat, zda chce spustit standardní systém nebo Windows Mobile 6.1. Zajímavé je, že při výběru druhého systému trvá jeho spuštění na iPhonu jen několik málo vteřin, takto kdyby bootovaly všechny Windows Mobile komunikátory, to by panečku bylo. Portaci systému WM pro iPhone chce prý Erik uvolnit na začátku příštího roku. Ihned po publikování videa se ale objevily komentáře, že se jedná o podvrh, a osobně si myslím, že tomu tak skutečně je a autor si z celé iPhone komunity solidně vystřelil, ale kdo ví, třeba nás na začátku příštího roku skutečně překvapí.

Video z MyPhone 2008 meetingu a iPhone s Windows Mobile

Server EngadgetMobile se rovněž domnívá, že se jedná o fake, i když myšlenka na iPhone se systémem Windows Mobile zní velice lákavě. Co si o přiloženém videu myslíte vy?

Aktualizováno v 0:50: Zveřejněné video je podvrh, ve skutečnosti se jedná část virální marketingové kampaně společnosti Sonic Emotion, která se specializuje na zvukové surround systémy pro počítače a mobilní zařízení. Nechápu sice přesně význam tohoto počinu a spojitosti s videem, nicméně to svůj účel jak se zdá splnilo.

Zdroje: MSmobiles, WMexperts, the::unwired

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

  1. Je to fake. Staci sa pozriet na tu stranku. Nielenze sa tato udalost nikdy neuskutocnila, ale aj ostatne videa na tej stranke su trochu zvlastne. Je to len nejaka kampan nejakej firmy.

  2. Text článku aktualizován, skutečně se jedná o fake.

  3. je to fake, dyt ty windowsy tam byly nastartované za pár sekund

  4. 2 anonymni 15:52 kontaktuj me pres PM ve foru, ziju taky v Norsku ale, ze by Norove meli moc norsky prizvuk v AJ, to se mi fakt nezda…
    btw lepsi by bylo dostat iphone soft do WM zarizeni, protoze iphone je designove pekny hnus

  5. „Cydii, pokud se nepletu…každopádě to jde…“
    Takze neofiko FW, po kterem ztracis zaruku. Ha ha Proc jsou uzivatele Apple tak vypatlani. Mimochodem, vis, ze Iphone lze vyuzit i na michani jidla v hrnci? Pravda, neni to totez, k cemu Apple iphone zamyslel (stejne jako aby slouzil jako modem), ale JDE TO!!!! A to je bezva, ne?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).