Domů » Články » Windows Mobile 7 se opozdí, dočkáme se až v druhé polovině 2009?

Windows Mobile 7 se opozdí, dočkáme se až v druhé polovině 2009?

Windows Mobile 7 se opozdíOperační systém Windows Mobile 7 by po svém uvedení měl způsobit malou revoluci u kapesních počítačů a smartphone telefonů. Žádná jiná verze mobilních Windows zatím nepřinesla tolik změn, kolik je u WM7 avizováno. úpravy se dočká i samotné prostředí, přibude podpora spousty nových funkcí a vylepšení, systém bude samozřejmě schopen rozpoznávat multidotyková gesta. Celé se to čte velice hezky, a co více, podle prvních informací měla být sedmá verze představena už na začátku příštího roku, nyní to ale vypadá, že si budeme muset počkat o poznání déle. To není příliš pozitivní zpráva, navíc ke dni, kdy byl oficiálně představen první Google Android komunikátor, který bude pro Windows Mobile zajímavým konkurentem.

Server Cnet News informoval, že sedmá verze systému by měla být představena až v druhé polovině příštího roku, což je celkem citelný odklad. Cnet News tvrdí, že tuto informaci získal z dokumentu, který Microsoft zaslal svým partnerům a výrobcům zařízení. Pokud by se tak opravdu stalo, objevily by se první Windows Mobile 7 komunikátory nejdříve na konci roku 2009 či dokonce až v roce 2010. A to je trochu pozdě, Microsoft by rozhodně neměl zapomínat na konkurenci v podobě iPhonu a nyní i Androidu, vývoj by měl tedy raději urychlit než oddálit.

-

Microsoft rovněž pracuje na nové mobilní verzi Internet Exploreru (informovali jsme zde), která by měla světlo světa spatřit ještě tento rok, zde se tedy naštěstí žádný odklad nekoná.

Naše další články o Windows Mobile 7
Dříve uniklé screenshoty z Windows Mobile 7 byly skutečné, máme důkaz
Windows Mobile 7 pod lupou: nové funkce, vzhled a především revoluční ovládání

Zdroj: Cnet News

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

  1. Mě se tak zdá, že Windows Mobile 7 jsou opožděné už těď. Třeba taková zařízení, jako je Touch HD nebo Xperia X1 si o ně přímo říkají a WM 6 je omezují, přestože se výrobci snaží vše dohrat vlastními systémovými nadstavbami.

  2. otázkou je, jestli to neuniklo „na přání“ výrobců jako HTC, aby neměly problémy s prodejem zařízení s WM 6.1 a následně vyjde najevo, jak zázračně MS zapracoval, celé velké zdržení za cenu seobětování a tisíců hodin přesčasů obětavých zaměstnanců dohnal a ještě předehnal

  3. Zařízení s WM 6.1 začala vycházet poměrně nedávno. Jednou z velikých featur WM 7 by měl být multitouch, umí to některý ze současných displejů?

  4. Už asi podesáté – TOHLE NEJSOU SCREENSHOTY WM7, PROSÍM AUTORA ABY JE TU PŘESTAL ZVEŘEJŇOVAT.

  5. To anonym včera 22.44: Promiňte za OT, ale nemohl jsem se ubránit otázce na tohoto pisatele. To myslíš vážně s těma hrubka v přispěvku? Vím, že taky dělám chyby, ale tohle??
    Každopádně na androida už se taky velmi těším! Snad půjde vykopnout WM z nějakého našlapaného HTC a dát tam místo něj Androida. To však jen do té doby s čím příjdou WM 7 .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).