TOPlist

Windows Mobile 6.5 se službou Tellme pro pokročilé ovládání telefonu hlasem

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Tellme: Hlasové ovládání ve Windows Mobile 6.5Společnost Tellme, jejíž majitelem je samotný Microsoft, dnes představila zcela novou službu, která bude součástí nového operačního systému Windows Mobile 6.5 (respektive si ji budete moci zdarma stáhnout přes mobilní Windows Marketplace). Za úkol nebude mít nic jiného, než poskytovat dobré zázemí pro snadné ovládání telefonu pomocí hlasu. Tentokrát se už ale nebudete muset omezovat jen na vytáčení kontaktů nebo spouštění aplikací, Tellme toho nabídne mnohem více. Tak například při vyslovení slova text budete moci nadiktovat obsah textové zprávy, která se pak odešle na vybrané číslo. Vše se bude zpracovávat pouze na základě vašich hlasových příkazů. Tellme bude spolupracovat i s vyhledávačem Live Search. Specifickými příkazy budete moci zjistit například to, jaké počasí je právě teď v Paříži nebo kde se od vaší pozice nachází nejbližší restaurace.

Autoři aplikace se v tiskové zprávě vyzdvihují fakt, že Tellme podstatně ulehčí ovládání celého operačního systému pomocí hlasových příkazů. Uživatel prý jen stiskne speciální tlačítko na boční straně a vysloví svůj příkaz, o zbytek se už postará Tellme. Tak hlavně aby samotní výrobci komunikátorů alespoň na tohle tlačítko nezapomínali, když už nám schovali navigační D-pad a spoušť fotoaparátu. Naštěstí to neplatí pro všechny komunikátory, ale určitě víte, kam touhle malou narážkou směřuji :-) .

-

Je škoda, že služba bude oficiální cestou dostupná jen pro Windows Mobile 6.5, s podporou starších verzí systému se nepočítá. Čeština rovněž nebude patřit mezi podporované jazyky, veškeré příkazy proto bude nutné diktovat v angličtině.

Zdroj: WMExperts.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku