Cena:

Windows 11 na ARMových Macích? Jde to, ale na podporu Microsoftu zapomeňte

Parallels

Před měsícem vyšla aplikace Parallels Desktop 17, skrze kterou lze na nové počítače od Applu s procesory M1 instalovat systém Windows 11. Má to ale svá úskalí, kvůli kterým musíte při tomto scénáři zapomenout na oficiální podporu Microsoftu.

Microsoft: Windows 11 na ARMovém Macu není podporovaný scénář

Jak potvrdil mluvčí Microsoftu serveru TheRegister, provozovat Windows 11 na počítačích s čipsety Apple M1 není podporovaný scénář. A není se čemu divit, Microsoft totiž oficiální cestou neposkytuje Windows 11 pro ARMové počítače koncovým zákazníkům, pouze výrobcům počítačů.

Parallels

Získat čistou instalaci ARMových „jedenáctek“ lze pouze pokoutnými způsoby, což není zárukou kvality a kompatibility. Ostatně aplikace Parallels Desktop 17 měla před nedávnem problémy s jedním z posledních testovacích sestavení Windows 11 pro ARM, které musela vyřešit až aktualizace na verzi 17.0.1. Veškeré budoucí problémy tak padají na vrub právě vývojářům Parallels, neboť Microsoft dává od používání „jedenáctek“ na Macích ruce pryč.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.