Domů » Bleskovky » Windows 10 pro ARMové počítače dostanou v květnu důležitou funkci

Windows 10 pro ARMové počítače dostanou v květnu důležitou funkci

Iniciativa Microsoftu přinést čipsety architektury ARM do světa počítačů zatím poměrně výrazně kulhá, podpora aplikací je omezená a mnohé kvůli slabému výkonu nelze pohodlně používat. Systém navíc podporuje jen 32bitové aplikace, přestože sám je 64bitový. To se má však v budoucnu změnit.

První počítače se Snapdragonem 835 v rukách recenzentů: první dojmy nejsou vůbec pozitivní

Zástupci Microsoftu potvrdili, že společnost v rámci květnové konference Build 2018 vydá SDK, které umožní vývojářům kompilovat ARM64 aplikace a zasílat je do Microsoft Store. V současnosti v něm lze najít pouze 32bitové aplikace pro ARM, popř. univerzální balíčky x64 a x86 aplikací pro desktop. Bohužel podpora x64 aplikací zatím v plánu není, takže aplikace jako např. Photoshop Elements si na počítačích s ARMovými procesory stejně nespustíte.

Podpora ARM64 aplikací byla dříve plánována i na Windows 10 Mobile, platforma se ale nakonec její implementace nedožila.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Nejak mi unika proc je pro ne podpora 64bit tak dulezita …. spis by se meli zamerit na rychlost pri emulaci .. ta je pro uzivatele mnohem dulezitejsi.

    • emulacia je nudzova vec kym niesu nativne ARM programy. A bez 64bit podpori ťažko budú.. preto pridali ARM64

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).