Windows 10 pro ARMové počítače dostanou v květnu důležitou funkci

Iniciativa Microsoftu přinést čipsety architektury ARM do světa počítačů zatím poměrně výrazně kulhá, podpora aplikací je omezená a mnohé kvůli slabému výkonu nelze pohodlně používat. Systém navíc podporuje jen 32bitové aplikace, přestože sám je 64bitový. To se má však v budoucnu změnit.

První počítače se Snapdragonem 835 v rukách recenzentů: první dojmy nejsou vůbec pozitivní

Zástupci Microsoftu potvrdili, že společnost v rámci květnové konference Build 2018 vydá SDK, které umožní vývojářům kompilovat ARM64 aplikace a zasílat je do Microsoft Store. V současnosti v něm lze najít pouze 32bitové aplikace pro ARM, popř. univerzální balíčky x64 a x86 aplikací pro desktop. Bohužel podpora x64 aplikací zatím v plánu není, takže aplikace jako např. Photoshop Elements si na počítačích s ARMovými procesory stejně nespustíte.

Podpora ARM64 aplikací byla dříve plánována i na Windows 10 Mobile, platforma se ale nakonec její implementace nedožila.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. PetrCBR

    Nejak mi unika proc je pro ne podpora 64bit tak dulezita …. spis by se meli zamerit na rychlost pri emulaci .. ta je pro uzivatele mnohem dulezitejsi.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel