Domů » Bleskovky » Windows 10: podzimní Creators Update je hotov, Microsoft podepsal verzi RTM

Windows 10: podzimní Creators Update je hotov, Microsoft podepsal verzi RTM

Za dva týdny oficiálně vyjde velká podzimní aktualizace systému Windows 10 nazvaná jako Fall Creators Update. Microsoft v minulých týdnech prováděl poslední drobné změny a opravy chyb, o čemž se mohli v záplavě testovacích verzí přesvědčit Insideři; ti jako poslední dostali sestavení s číslem 16299.15. Microsoft tak již číslo finální verze bude měnit maximálně za desetinnou čárkou, pokud v následujících dvou týdnech narazí ještě na nějaké drobnosti k opravení.

Co bude dál?

Vývoj Windows 10 samozřejmě bude pokračovat i nadále, Insideři zapojení do kruhu aktualizací Skip Ahead již mohou testovat nová sestavení z větve Redstone 4, která přinese velkou jarní aktualizaci příští rok. Do větve Redstone 4 se po vydání podzimního Creators Updatu přesunou i ostatní testovací kruhy.

Časová osa se do podzimního Creators updatu nevešla

Jaké novinky Microsoft připravuje na příští rok, zatím oznámeno nebylo, s jistotou však můžeme počítat s funkcemi, které se do podzimního Creators updatu nestihly – časová osa a univerzální cloudová schránka. Rozvíjen bude i nový designový jazyk Fluent Desing a další funkce jako Cortana, Moji lidé, apod.

A co smartphony?

Podzimní Creators Update dostanou i telefony s Windows 10 Mobile, i když rozsahem se bude jednat o malou aktualizaci. Na rozdíl od „plnotučných“ Windows 10 byla totiž verze pro mobily vyvíjena zvlášť v udržovací větvi feature2 a nepřinese žádné výrazné změny. Díky oddělenému vývoji ještě nedošlo u smarpthonů k podepsání RTM verze, to znamená, že aktualizace zřejmě na poslední hrstku podporovaných zařízení dorazí později. Jak to bude s Windows 10 Mobile dál, si můžete přečíst v našem starším článku.

Postupné umírání Windows 10 Mobile: jaké aktualizace nás ještě čekají?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Marek Studnicka

    Těším se na Novou verzi,jsem opravdu zvědav,jak to bude šlapat

  2. Dúfam že tento mesiac už predstavia aj prvé zariadenia s Windows 10 on ARM

  3. Hustý… Dokonce se to najde hned, po přepnutí na fast, dříve to vždy ještě dost dlouho trvalo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).