Domů » Bleskovky » Windows 10: podzimní Creators Update je hotov, Microsoft podepsal verzi RTM

Windows 10: podzimní Creators Update je hotov, Microsoft podepsal verzi RTM

Za dva týdny oficiálně vyjde velká podzimní aktualizace systému Windows 10 nazvaná jako Fall Creators Update. Microsoft v minulých týdnech prováděl poslední drobné změny a opravy chyb, o čemž se mohli v záplavě testovacích verzí přesvědčit Insideři; ti jako poslední dostali sestavení s číslem 16299.15. Microsoft tak již číslo finální verze bude měnit maximálně za desetinnou čárkou, pokud v následujících dvou týdnech narazí ještě na nějaké drobnosti k opravení.

Co bude dál?

Vývoj Windows 10 samozřejmě bude pokračovat i nadále, Insideři zapojení do kruhu aktualizací Skip Ahead již mohou testovat nová sestavení z větve Redstone 4, která přinese velkou jarní aktualizaci příští rok. Do větve Redstone 4 se po vydání podzimního Creators Updatu přesunou i ostatní testovací kruhy.

Časová osa se do podzimního Creators updatu nevešla

Jaké novinky Microsoft připravuje na příští rok, zatím oznámeno nebylo, s jistotou však můžeme počítat s funkcemi, které se do podzimního Creators updatu nestihly – časová osa a univerzální cloudová schránka. Rozvíjen bude i nový designový jazyk Fluent Desing a další funkce jako Cortana, Moji lidé, apod.

A co smartphony?

Podzimní Creators Update dostanou i telefony s Windows 10 Mobile, i když rozsahem se bude jednat o malou aktualizaci. Na rozdíl od „plnotučných“ Windows 10 byla totiž verze pro mobily vyvíjena zvlášť v udržovací větvi feature2 a nepřinese žádné výrazné změny. Díky oddělenému vývoji ještě nedošlo u smarpthonů k podepsání RTM verze, to znamená, že aktualizace zřejmě na poslední hrstku podporovaných zařízení dorazí později. Jak to bude s Windows 10 Mobile dál, si můžete přečíst v našem starším článku.

Postupné umírání Windows 10 Mobile: jaké aktualizace nás ještě čekají?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments