Domů » Bleskovky » Windows 10: podzimní aktualizace je v cílové rovince, jarní dostává nové funkce

Windows 10: podzimní aktualizace je v cílové rovince, jarní dostává nové funkce

Microsoft v minulém týdnu vydal dvě nová sestavení Windows 10 pro Insidery – jedno pro odběratele novinek v pomalém kruhu aktualizací (19H2), jedno pro odběratele novinek z rychlého kanálu (20H1). Zatímco letošní podzimní update je takřka hotov, do příštího jarního updatu stále přibývají nové funkce.

Podzimní update je téměř hotov

Do pomalého kruhu aktualizací Microsoft vypustil sestavení s číslem 18362.10019, které před dostala před nedávnem pouze hrstka „pomalých“ Insiderů. Toto sestavení obsahuje všechny novinky, které budou součástí drobné podzimní aktualizace; seznam známých chyb Microsoft tentokráte nezveřejnil. Je tedy velmi pravděpodobné, že jsme se dostali do poslední fáze ladění, která předchází ostrému vydání, k němž patrně dojde někdy v průběhu příštího měsíce.

Podzimní aktualizace bude rozsahově menší než obvykle, z tohoto důvodu ji Microsoft bude distribuovat pouze jako servisní balíček. Kromě několika novinek pro výrobce hardwaru přijde hrstka nových funkcí i pro běžné uživatele, např. nové možnosti pro notifikace v centru akcí, vyhledávání v Průzkumníku pomocí funkce Windows Search či vytváření nových událostí v kalendáři přímo z hlavního panelu.

calendar

Jarní aktualizace dostává nové funkce

Redmondští také pracují na aktualizaci pro příští jaro, která bude rozsahově větší než nadcházející podzimní. Aktuální sestavení distribuované skrze rychlý kanál aktualizací nese označení 18975 a přináší několik novinek:

  • Všichni „rychlí“ Insideři mohou přejmenovávat virtuální plochy

  • Cortanu lze nově používat v okně s možností přesouvání jako u jakýchkoliv jiných oken

PTLogo

I nejnovější sestavení Windows 10 pro rychlé odběratele obsahuje několik chyb:

  • Nová funkce obnovy z cloudu nefunguje, pokud jsou dodatečně nainstalované vybrané funkce systému Windows. Funkce obnovy z cloudu také zatím špatně vypočítává prostor potřebný k uvolnění
  • Starší verze anti-cheat softwaru ve hrách mohou způsobovat pád systému
  • Některé čtečky SD karet od Realteku nefungují správně
  • Ve zlomku případů může dojít k zablokování souboru netprofmsvc.dll, upgrade na tuto verzi kvůli tomu může selhat či jinak zamrzat. Microsoft již pracuje na nápravě
  • Po updatu na toto sestavení nemusí správně fungovat možnost stažení dodatečných jazykových balíčků
  • Některé 2D aplikace (feedback hub, Microsoft Store jsou nesprávně považovány za chráněný obsah ve smíšené realitě; během snímání videa pak tyto aplikace blokují zaznamenávání obsahu

Microsoft také zmiňuje, že mezi 25. zářím a 2. říjnem proběhne další kolo velkého odstraňování chyb Bug Bash.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments