Domů » Bleskovky » Windows 10 Mobile údajně dostanou podporu procesorů MediaTek

Windows 10 Mobile údajně dostanou podporu procesorů MediaTek

Požadavky mobilních Windows od prvopočátku zahrnují výhradně čipsety od společnosti Qualcomm a ještě v roce 2014 Microsoft tvrdil, že s podporou procesorů jiných výrobců nepočítá. Doba však pokročila a do požadavků mobilních desítek přibyl čipset Intel Atom x3, byť jej prozatím žádný výrobce ve svém zařízení nepoužil. Microsoft navíc zřejmě svoji mobilní platformu otevře i procesorům architektury ARM od jiných značek.

mediatek-helio-x20

Podle serveru WinFuture.de Microsoft přidal do požadavků systému čipsety MediaTek X10, X20 a P10. Procesory čínského výrobce bývají mnohdy levnější než jejich protějšky od Qualcommu, což by mohlo v budoucnu znamenat slušně vybavené smartphony s atraktivnější cenou. Této hozené rukavice by se mohli chopit například čínští výrobci smartphonů, kteří dávají přednost Androidu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments