Domů » Bleskovky » Windows Phone budou i nadále podporovat pouze čipy od Qualcommu

Windows Phone budou i nadále podporovat pouze čipy od Qualcommu

V letošním roce bychom se měli dočkat mnoha nových telefonů se systémem Windows Phone, Microsoft má aktuálně ve svém seznamu celkem 15 partnerů, kteří by měli své novinky představovat během letošního roku. Mezi nimi se nachází i několik v Evropě nepříliš známých výrobců, kteří tradičně ve svých telefonech používají čipy od společnosti MediaTek. Pro výrobu Windows Phone zařízení ale zřejmě budou muset učinit výjimku.

 

Jak totiž prozradil Vineet Durani, vedoucí divize Windows Phone v Indii, Microsoft aktuálně neplánuje podporovat jiné čipy, než od společnosti Qualcomm. Ta je podle Duraniho slov skvělým partnerem a není žádný důvod zaměřovat zrak na jiné výrobce. Cílem Microsoftu je produkovat skvělá zařízení ve všech cenových kategoriích a tyto požadavky dokáže hardware Qualcommu bez potíží pokrýt. Tyto informace ostatně potvrzuje i seznam podporovaných čipsetů, vyextrahovaný z SDK nejnovějších Windows Phone 8.1, v něm jsou zastoupeny procesory Snapdragon řad S4, 200, 400 a 800.

 

Durani se také vyjádřil, že Windows Phone potřebují určitou hardwarovou úroveň, která má zajistit jejich plynulý chod pro maximálně nejlepší uživatelskou zkušenost. V Redmondu mají zřejmě strach, že by použití levnějších čipů mohl být skok do neznáma, který by se v budoucnu nemusel vyplatit, přestože by mohla klesnout celková výrobní cena zařízení.

 

Jsme zvědaví, jak se s tímto omezením vyrovná například společnost NEO, která na svých stránkách představila Windows Phone verzi svého tenkého smartphonu M1, jehož verze s Androidem je poháněna čtyřjádrovým procesorem od MediaTeku. Verze s Windows Phone má přijít později v tomto roce, uvidíme, zda jí bude výkon dodávat procesor od Qualcommu nebo do té doby v Microsoftu změní názor.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
CageJ
Uživatel
CageJ
Offline

mozem tvrdit, ked som robil s akymkolvek tabletom alebo mobilom s MediaTekom uz to citit hned.. tie ich papierove 1,6GHz a Quadcore je nic viac nez marketing.. Ten procesor je proste pomaly.. Takze chvalim za toto Microsoft.. MediaTek su jednym slovom shity… Snad tu Tegru mohli aspon podporovat.

Daniel Fibikar
Uživatel
Daniel Fibikar
Offline

Taky si myslím, že Mediatek není cesta, je levný, ale výkon jejich osmi jádra nedosahuje snad ani poloviny výkonu čtyřjádrového procesoru od Qualcommu.

Tegru ale snad podporuje Windows RT, pokud se nepletu, takže podle mě není ani problém v budoucnu Tegru podporovat na mobilech, na druhou stranu, Tegra zrovna nikdy moc neexcelovala a nenabízela nic navíc oproti Qualcommu.

Velda
Uživatel
Velda
Offline

MS zřejmě nechce ani problémy s přehřívaním. :-)

P.J.Fry
Uživatel
P.J.Fry
Offline

Myslím, že správna voľba