Domů » Bleskovky » Windows 10 (Mobile) pro Insidery: pár novinek pro smartphony a druhé sestavení Redstone 4

Windows 10 (Mobile) pro Insidery: pár novinek pro smartphony a druhé sestavení Redstone 4

Microsoft v minulých dnech vydal tři nové testovací verze Windows 10 pro Insidery, a to jak pro počítače a tablety, tak i Windows pro smartphony.

Windows 10 Insider preview

Sestavení Windows 10 s číslem 16288 – rychlý kruh aktualizací (větev Redstone 3)

Nejméně hmatatelných novinek pochopitelně přistálo se sestavením 16288 pro počítače a tablety, podzimní Creators update bude za měsíc vypuštěn mezi širokou veřejnost a tak Microsoft opravuje poslední nalezené chyby. Seznam oprav je poměrně široký, a určitě se ještě bude v následujících týdnech rozšiřovat.

Sestavení Windows 10 s číslem 16362 – kruh aktualizací Skip ahead (větev Redstone 4)

Naopak první novinky dostávají ti Insideři, kteří se rozhodli přestat s testováním podzimního Creators Updatu a přikročili k přímému testování druhé rané verze chystaného jarního updatu, který vyjde v příštím roce. Microsoft zatím neodhalil, jaké budou stěžejní funkce velké jarní aktualizace, Insideři si mohou zatím užít pár drobností, jako možnost zapnout si automatické dokončení nastavení po restartu nebo aktualizaci.

Uživatelé funkce našeptávač dostanou možnost vybrat si zvukový kanál pro hlasový výstup.

Microsoft také opravil a vylepšil několik funkcí knihovny Windows Shell a internetového prohlížeče Microsoft Edge, na představení pořádných novinek, které se do jarní velké aktualizace chystají, si ještě budeme muset počkat.

Sestavení Windows 10 Mobile s číslem 15250 – rychlý kruh aktualizací (větev feature)

Svůj nový Insider Build dostaly i smartphony, a dokonce se dočkaly několik novinek, které však ocení zejména firemní klientela. Ta prostřednictvím zásad MDM bude moci uplatnit nové způsoby zabezpečení, například dvoufázovou autentizaci, kdy po zadání PINu bude vyžadován nový podnikově definovaný faktor, kterým může být například NFC štítek.

Vylepšena byla i aplikace AppLocker, zejména prostředí pro řízení či restrikci aplikací.

Microsoft také přidal nějaká vylepšení, aby zvýšil spolehlivost při přihlašování k VPN. Zda Microsoft stihne vydat mobilní desítky společně s těmi pro počítače a tablety, tedy 17. října, zatím nevíme.

Podzimní Creators Update vyjde v půlce října. Insideři už mohou testovat Redstone 4

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments