Domů » Bleskovky » Podzimní Creators Update vyjde v půlce října. Insideři už mohou testovat Redstone 4

Podzimní Creators Update vyjde v půlce října. Insideři už mohou testovat Redstone 4

Společnost Microsoft dnes v rámci tiskové konference na veletrhu IFA prozradila, kdy vyjde očekávaná a aktuálně dokončovaná podzimní aktualizace Windows 10. Stane se tak později, než bylo původně očekáváno – 17. října. Uvolnění updatu bude navíc postupné, takže některá zařízení se mohou dočkat ještě později.

Podzimní update přinese několik velkých a malých novinek, například funkci Moji lidé, vylepšenou aplikaci Fotky, částečnou změnu vzhledu a s ním spojenou univerzální knihovnu Windows Shell, která umožní přizpůsobit se systému jakémukoliv zařízení. Mimo to s aktualizací do desítek přistane podpora smíšené reality, pro kterou budou 17. října dostupné první náhlavní soupravy.

Microsoft tak má ještě měsíc a půl, aby Fall Creators Update doladil, mezitím však byly zahájeny práce na příští velké aktualizaci, která dorazí na jaře příštího roku. První ochutnávka Redstone 4 (sestavení 16353) je již nyní dostupná Insiderům zařazeným do kruhu Skip Ahead, který přeskakuje chystanou stabilní verzi Fall Creators Updatu.

Nové sestavení přináší zejména opravy chyb a dvě novinky v Centru akcí:

  • když je Centrum akcí černé, tlačítka k vymazání notifikací či jejich rozšíření jsou zobrazena v barvě systémového tématu
  • u dotykových displejů je v Centru akcí možné dvouprstovým gestem zrušit všechna oznámení

Pochopitelně zatím nedošlo na žádné převratné novinky, ale spíše kosmetické úpravy. Předpokládáme, že chystaným velkým funkcím bude věnována samostatná tisková konference.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).