Windows 10 dostávají nový obchod aplikací z „jedenáctek“

MS Store

Microsoft před měsícem vypustil do světa systém Windows 11, který přináší vylepšený design, nové funkce a také přepracovaný obchod aplikací. Poslední jmenovaná položka navíc nebude exkluzivitou pouze pro Windows 11, ale dostanou ji i uživatelé „desítek“. Někteří už ji dokonce mají.

Windows 10 dostávají nový obchod aplikací

Nový obchod aplikací se do Windows 10 dostal poprvé před dvěma týdny, kdy jej Microsoft uvolnil pro Insidery. Spekulovalo se o tom, že finální verze dorazí společně s podzimní aktualizací „desítek“, Microsoft ji ale začal uvolňovat o něco dříve.

Podle vývojáře Rudyho Huyna, který je za vývoj Microsoft Store zodpovědný, byla aktualizace na novou verzi spuštěna v tomto týdnu. Aktualizace bude probíhat ve vlnách, mezi kterými by neměly být velké rozestupy; pokud se vám update neobjevil hned, měl by se podle Rudyho Huyna objevit zanedlouho.

 

Nový Microsoft Store přináší moderní a přehlednější rozhraní, zejména pak přináší podporu pro širší množství typů aplikací. Aplikace mohou využívat vlastní platební i aktualizační systémy, dokonce v Microsoft Store můžete najít jiné obchody aplikací. Ve Windows 11 lze skrze Microsoft Store instalovat i aplikace navržené pro Android, zda tato funkce dorazí i do Windows 10, zatím nevíme.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku