Domů » Bleskovky » Windows 10 Creators Update je v cílové rovince, dorazí za pár týdnů

Windows 10 Creators Update je v cílové rovince, dorazí za pár týdnů

Microsoft ve spolupráci s Insidery intenzivně dokončuje další velkou aktualizaci systému Windows 10 nazvanou Creators Update. To, že se blíží vydání finální verze, naznačuje odebrání vodoznaku nad hodinami v předchozích sestaveních (více informací), a také různé indicie od výrobců, podle nichž by měla být aktualizace vypuštěna v dubnu, tedy již příští měsíc.

creators-update

Podle tří nezávislých zdrojů serveru WMPowerUser má být přesné datum uvolnění updatu 11. dubna, přičemž k podepsání hotové verze údajně dojde již příští týden. Oficiální oznámení výše uvedeného termínu by mělo nastat na přelomu března a dubna, avšak nutno brát v potaz, že veškeré termíny se mohou ještě na poslední chvíli změnit. Jako první se pochopitelně ke konečné verzi dostanou Insideři zapojení do rychlého, pomalého a poté produkčního kruhu aktualizací.


Windows 10 Insider preview

11. dubna májí být aktualizována pouze Windows 10 pro počítače a tablety, update na mobilní telefony dorazí se zpožděním. I mobilní Windows jsou ale již v cílové rovince, předevčírem vyšlo nové sestavení s číslem 15015, které nepřináší žádné viditelné novinky, pouze opravuje některé chyby. Nejočekávanější novinka mobilních Windows, tedy nová verze počítačového režimu Continuum s možností práce v oknech, se v testovacích sestaveních dosud neobjevila, je tedy možné, že ji Microsoft nestihl připravit a objeví se až v plánovaném podzimním updatu.

Windows 10 Creators update dorazí nejdříve na PC a tablety, smartphony si počkají

Otázkou však zůstává, zda Microsoft tuto novinku nezařízl, a zda bude ve vývoji Windows 10 Mobile v současné podobě pokračovat. Od letošního roku totiž mají „počítačová“ Windows běžet i na čipsetech ARM, tudíž se jako další logický krok nabízí zprovoznit na telefonech plnohodnotná Windows s upraveným UI pro smartphony. Po připojení k periferiím by se z telefonu rázem stal plnohodnotný (byť méně výkonný) počítač bez omezení, které režim Continuum v současné podobě má. Více bychom se měli dozvědět za dva měsíce na květnové vývojářské konferenci Microsoft Build.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
RadekLaz
Uživatel
RadekLaz

11.4. bude oficiální Build, ale RP by mohlo být příští týden…..

uni
Uživatel
uni

Tak to jsem zvědav, co předvede Game mod a zda přinese opravu SMT u AMD (ale to by snad mohli vydat samostatně i dříve). „Patlání stylusem byť ve 3D“ se obávám aktuálně prakticky nikoho nezajímá:)

l0lz
Uživatel
l0lz

A kde trčia tablety Surface ?

Mirek
Anonym
Mirek

Vice sem zvedavy kde trci Surface Phone, stara lumia 520 pomalu dosluhuje. Tablety at si nechaji.