Windows 10 Creators Update je v cílové rovince, dorazí za pár týdnů

Microsoft ve spolupráci s Insidery intenzivně dokončuje další velkou aktualizaci systému Windows 10 nazvanou Creators Update. To, že se blíží vydání finální verze, naznačuje odebrání vodoznaku nad hodinami v předchozích sestaveních (více informací), a také různé indicie od výrobců, podle nichž by měla být aktualizace vypuštěna v dubnu, tedy již příští měsíc.

Podle tří nezávislých zdrojů serveru WMPowerUser má být přesné datum uvolnění updatu 11. dubna, přičemž k podepsání hotové verze údajně dojde již příští týden. Oficiální oznámení výše uvedeného termínu by mělo nastat na přelomu března a dubna, avšak nutno brát v potaz, že veškeré termíny se mohou ještě na poslední chvíli změnit. Jako první se pochopitelně ke konečné verzi dostanou Insideři zapojení do rychlého, pomalého a poté produkčního kruhu aktualizací.

Windows 10 Insider preview

11. dubna májí být aktualizována pouze Windows 10 pro počítače a tablety, update na mobilní telefony dorazí se zpožděním. I mobilní Windows jsou ale již v cílové rovince, předevčírem vyšlo nové sestavení s číslem 15015, které nepřináší žádné viditelné novinky, pouze opravuje některé chyby. Nejočekávanější novinka mobilních Windows, tedy nová verze počítačového režimu Continuum s možností práce v oknech, se v testovacích sestaveních dosud neobjevila, je tedy možné, že ji Microsoft nestihl připravit a objeví se až v plánovaném podzimním updatu.Windows 10 Insider previewNepřehlédněte

Windows 10 Creators update dorazí nejdříve na PC a tablety, smartphony si počkají

Otázkou však zůstává, zda Microsoft tuto novinku nezařízl, a zda bude ve vývoji Windows 10 Mobile v současné podobě pokračovat. Od letošního roku totiž mají „počítačová“ Windows běžet i na čipsetech ARM, tudíž se jako další logický krok nabízí zprovoznit na telefonech plnohodnotná Windows s upraveným UI pro smartphony. Po připojení k periferiím by se z telefonu rázem stal plnohodnotný (byť méně výkonný) počítač bez omezení, které režim Continuum v současné podobě má. Více bychom se měli dozvědět za dva měsíce na květnové vývojářské konferenci Microsoft Build.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku