Domů » Bleskovky » Windows 10 Creators update dorazí nejdříve na PC a tablety, smartphony si počkají

Windows 10 Creators update dorazí nejdříve na PC a tablety, smartphony si počkají

Microsoft na konci minulého týdne vydal další testovací sestavení systému Windows 10 pro Insidery, tentokráte jak pro počítače a tablety, tak i pro smartphony. V obou případech se update týká pouze Insiderů zapojených do rychlého kruhu aktualizací – Windows 10 pro počítače a tablety povyšují na verzi 15048, verze pro smartphony na 15047.

Windows 10 Insider preview

Microsoft se na svém blogu pochlubil velkým množstvím opravených chyb, na hmatatelné novinky se tentokráte nedostalo. A zřejmě už ani nedostane, vydání Creators Updatu mezi širokou veřejnost se blíží a v Redmondu se tak soustředí zejména na ladění systému a odstraňování chyb. Bohužel zatím s jistotou nelze říci, kdy se aktualizace dočkáme, podle neoficiálních informací má být Creators Update ještě v tomto měsíci schválen jako verze RTM, počátkem příštího měsíce se pak má objevit v produkčním kruhu aktualizací pro Insidery.

creators-update

Stejně jako u předchozích velkých updatů Windows 10 bude upřednostněna verze pro počítače a tablety, další verze podle oficiálního vyjádření Microsoftu na webu Softpedia dorazí později. Počká si tedy i mobilní odnož systému, patrně se však nebude jednat o nijak výrazné zpoždění, poslední sestavení pro Insidery vycházejí prakticky současně a se stejnými nebo podobnými čísly verzí. Výroční update, který vyšel loni v létě, dorazil na počítače a tablety oproti smartphonům s dvoutýdenním předstihem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Super, tak chyby jsou už snad všechny opraveny, teď by to chtělo nějaké užitečné novinky a hlavně spojení systému s určitými programy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).