Domů » Bleskovky » Windows 10 Anniversary Update + Amazon Kindle = modrá smrt (vyzkoušeno)

Windows 10 Anniversary Update + Amazon Kindle = modrá smrt (vyzkoušeno)

Operační systém Windows 10 má po letní výroční aktualizaci další potíže. Po problémech s náhodným zamrzáním systému či nefunkčností webkamer (více informací) objevili uživatelé další závažnou chybu – připojíte-li k zařízení s nejnovější verzí Windows 10 čtečku elektronických knih Amazon Kindle Paperwhite či Voyage, odvděčí se vám systém okamžitou obrazovkou modré smrti.

Windows-10-BSOD-QR-Code

Microsoft o problému ví, údajně se týká pouze malého množství čteček. Sám jsem tento problém pocítil při připojení Kindle Paperwhite 1. generace k počítači, modrá smrt se objevila ve vteřině. Bohužel univerzální řešení prozatím neexistuje, postižení uživatelé musí počkat do některé z dalších aktualizací; Microsoft již údajně na opravě pracuje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Petr (neregistrovaný)

  Tak tohle se mě stávalo i bez připojení Kindle ,takže update šel z pc pryč :-(

 2. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Autor zrejme mysli Kindle Voyage.

  Voyager je vesmirna sonda.

 3. Yegor (neregistrovaný)

  Nojo, Microsoft :-D

 4. Richard (neregistrovaný)

  Tak to vás musím zklamat, osobně jsem na základě tohoto článku testnul Kindle 5 a Kindle PW 2 a…. nic! Modrá smrt se nekoná. Ono to může být i verzí firmwaru v Kindlu, ale vážně nic. Asi jsem dělal něco špatně.

  • qwerty (neregistrovaný)

   Myslis ze kdyz tobe to nedela, tak nikomu?

  • Richard (neregistrovaný)

   Tak to jsem neřekl, jen jsem napsal, že jsem to testoval a nic se nestalo. Chtělo by ten článek dodělat a dát informaci jaký FW ta čtečka měla? U PW 2 jsem to testoval s 5.8.2.

  • q (neregistrovaný)

   ved v clanku sa predsa pise, ze sa to netyka vsetkych

 5. Iggy (neregistrovaný)

  Dve ctecky paperwhite 2 + 3, tri pc = 6 bsod, ale az pri dalsim pripojeni. Ale zkousel jsem to naposledy pres 14 dni, treba uz to je opravene.

 6. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Po výročním Update Anniversary jsem musel tento stáhnout jako čisté ISO a nainstalovat,protože po Upgrade mi nefungoval Windows Update a nepracovala webkamera. Po čisté instalaci Update pracuje a kamera také,nebot jsem nainstaloval Kodeky-Výborně Microsoft-jen tak dál-podle nich je vše v pořádku-užijte si Nových Windows 10-přípravili jsme pro Vás spoustu Novinek a pak aby si to uživatel opravoval sám-Takže Drahý Microsofte-jen tak dál-Skvělá práce

 7. dobrkac (neregistrovaný)

  Taky se mi stalo s PW3, ale po restartu to slapalo v pohodě i po dalších pripojenich…

 8. Tomáš Sobek (neregistrovaný)

  Po zapnutí Kindle Voyage mi na novém počítači naskakuje modrá obrazovka a počítač se restartuje. Nic nepomáhá, ani obnovení továrního nastavení. Jsem docela rozlobený.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).