Domů » Bleskovky » Nefunguje Vám po letní aktualizaci Windows 10 webkamera? Máme pro vás návod k opravě

Nefunguje Vám po letní aktualizaci Windows 10 webkamera? Máme pro vás návod k opravě

Na začátku tohoto měsíce vydal Microsoft letní aktualizaci systému Windows 10, která přinesla mnoho vylepšení (přehled novinek), ale některým uživatelům přidala na čelo několik vrásek.

windows-anniversary-update

Část uživatelů si stěžuje na zamrzání zařízení, která údajně způsobuje systém na SSD úložišti v kombinaci s daty a aplikacemi uloženými na jiném disku. Bohužel tento problém prozatím nemá řešení, pomůže pouze návrat k předchozímu sestavení, který však byl dostupný pouze v prvních 10 dnech po instalaci aktualizace. Nyní nezbývá nic jiného, než počkat na oficiální záplatu od Microsoftu.

webcam

Zamrzání systému však může způsobovat i používání vybraných webkamer, což Microsoft přiznává a slibuje vydat záplatu, která však nepřijde dříve než příští měsíc. Pokud však svoji webkameru potřebujete používat již dnes a potýkáte se se zmíněným problémem, máme pro vás řešení, které se objevilo na twitterovém účtu inženýra Rafaela Rivery:

  • Otevřete editor registrů (např. klávesovou zkratkou Win + R a zadáním příkazu Regedit)
  • Vyhledejte klíč HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREWOW6432NodeMicrosoftWindows Media FoundationPlatform
  • Klepněte pravým tlačítkem myši do prostoru v pravé části okna, vyberte Nový – Hodnota DWORD (32bitová pro 32bitové aplikace; 64bitová pro 64bitové aplikace) a pojmenujte ji jako EnableFrameServerMode
  • Potvrďte změnu a dvojím poklepáním na položku se ujistěte, zda je v údaji hodnoty číslovka 0
  • Po dokončení úkolu proveďte restart zařízení

Po restartu by již nemělo docházet k zamrzání zařízení při pokusu použít webkameru. Podle Microsoftu je problém způsoben odstraněním podpory kodeků MJPEG a H.264 v systému a přechod na kódování YUY2. Snad tedy dojde brzy k oficiální nápravě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments