Wileyfox připravuje telefon s Windows 10 Mobile: údajně kvůli lepší bezpečnosti

Společnost Wileyfox není v našich končinách příliš známá, jedná se o malého OEM výrobce smartphonů s komunitním operačním systémem CyanogenMod. Firma se svými telefony dosud cílila na koncové spotřebitele, jimž v loňském roce prodala půl milionu telefonů, letos si klade za cíl prodat čtyřnásobek. Jak toho chce dosáhnout?

Překvapivě zaměřením se na firemní klientelu a systém Windows 10 Mobile. Viceprezident Wileyfox Andy Lee toto rozhodnutí okomentoval slovy, že mobilní Windows jsou o hodně lepší v oblasti bezpečnosti než Android, a proto jsou vhodnější právě do podniků. Chystaný smartphone, který má dorazit někdy v srpnu, údajně bude nabízen za konkurenceschopnou cenu, aby zaujal i ty podniky, které si nemohou dovolit platit svým zaměstnancům 500 a více liber (asi 15 600 korun) za telefon. Dá se tedy předpokládat, že telefon od Wileyfox bude pohánět čipset střední třídy, avšak s podporou režimu Continuum, patrně Snapdragon 617.

I když bychom rádi přáli společnosti Wileyfox úspěch, máme obavu, že tato cesta prodeje jejich telefonů nezvedne. Vzpomenout můžeme na nešťastný NuAns Neo, který pohořel na KickStarteru, podobně neúspěšně se nyní snaží na Indiegogo bojovat smartphone Cerulean Moment. O telefony s Windows nemají zájem ani spotřebitelé, ani vývojáři aplikací, kteří v poslední době dávají od svých dlaždicových aplikací ruce pryč. Na druhou stranu firemní uživatelé ocení spíše bezpečnost, než přístup k Facebooku, Spotify či aplikacím Google.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku