TOPlist

WhatsApp pro Windows dostal vylepšení. Je rychlejší a zkvalitnil hovory

žena držící telefon s logem aplikace whatsapp
  • WhatsApp dostal na Windows celou řadu nových funkcí
  • Kromě rychlejšího načítání lze provozovat videohovory s až 8 lidmi a audio hovory s až 32 lidmi
  • Nová verze je už nyní k dispozici skrze Microsoft Store

Komunikační aplikace WhatsApp je sice primárně mobilní aplikací, nicméně celá řada uživatelů populárního kecálka používá také na desktopu. Počítačové aplikace WhatsAppu bohužel nejsou tak kvalitní, jak by si mnoho uživatelů představovalo, avšak i tak se jedná pro spoustu z nich o mnohem příjemnější způsob komunikace, než skrze malý displej telefonu a virtuální klávesnici. Majitelé počítačů s Windows se nyní mohou radovat – aplikace WhatsAppu pro operační systém od Microsoftu dostala sympatickou aktualizaci.

Ačkoli nová verze desktopové aplikace není nikterak revoluční, nabízí celou řadu užitečných vylepšení. Tím hlavním je například větší rychlost načítání, skupinové videohovory s až 8 lidmi či audio telefonáty s až 32 lidmi. Samozřejmostí je koncové šifrování pro zprávy, hovory a multimediální obsah napříč zařízeními nebo vylepšená synchronizace. Novinky v rámci aktualizace tak ocení především ti uživatelé, kteří používají WhatsApp jako pracovní nástroj.

WA WHATSAPP DESKTOP WINDOWS ANNOUNCEMENT IMPROVED CALLING META CHANNEL INSTAGRAM ANDROID
S novinkami se pochlubil sám Mark Zuckerberg

Použitelnost desktopové aplikace WhatsAppu roste od představení podpory pro chod na více zařízeních zároveň, což byla pro komunikační službu přelomová aktualizace. Společně s ní se zároveň výrazně zlepšila i synchronizace napříč zařízeními, kterou nejeden uživatel jistě ocení. Nová verze WhatsAppu pro Windows je už nyní dostupná v rámci obchodu Microsoft Store.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku