WhatsApp pro Windows dostal vylepšení. Je rychlejší a zkvalitnil hovory

whatsapp unsplash
  • WhatsApp dostal na Windows celou řadu nových funkcí
  • Kromě rychlejšího načítání lze provozovat videohovory s až 8 lidmi a audio hovory s až 32 lidmi
  • Nová verze je už nyní k dispozici skrze Microsoft Store

Komunikační aplikace WhatsApp je sice primárně mobilní aplikací, nicméně celá řada uživatelů populárního kecálka používá také na desktopu. Počítačové aplikace WhatsAppu bohužel nejsou tak kvalitní, jak by si mnoho uživatelů představovalo, avšak i tak se jedná pro spoustu z nich o mnohem příjemnější způsob komunikace, než skrze malý displej telefonu a virtuální klávesnici. Majitelé počítačů s Windows se nyní mohou radovat – aplikace WhatsAppu pro operační systém od Microsoftu dostala sympatickou aktualizaci.

Ačkoli nová verze desktopové aplikace není nikterak revoluční, nabízí celou řadu užitečných vylepšení. Tím hlavním je například větší rychlost načítání, skupinové videohovory s až 8 lidmi či audio telefonáty s až 32 lidmi. Samozřejmostí je koncové šifrování pro zprávy, hovory a multimediální obsah napříč zařízeními nebo vylepšená synchronizace. Novinky v rámci aktualizace tak ocení především ti uživatelé, kteří používají WhatsApp jako pracovní nástroj.

WA WHATSAPP DESKTOP WINDOWS ANNOUNCEMENT IMPROVED CALLING META CHANNEL INSTAGRAM ANDROID
S novinkami se pochlubil sám Mark Zuckerberg

Použitelnost desktopové aplikace WhatsAppu roste od představení podpory pro chod na více zařízeních zároveň, což byla pro komunikační službu přelomová aktualizace. Společně s ní se zároveň výrazně zlepšila i synchronizace napříč zařízeními, kterou nejeden uživatel jistě ocení. Nová verze WhatsAppu pro Windows je už nyní dostupná v rámci obchodu Microsoft Store.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku