Domů » Bleskovky » WhatsApp překročil gigantický milník: slaví 2 miliardy uživatelů

WhatsApp překročil gigantický milník: slaví 2 miliardy uživatelů

Komunikační aplikaci WhatsApp používají dvě miliardy uživatelů po celém světě. Firma se tímto úspěchem pochlubila v příspěvku na svém blogu, bohužel bližší interpretaci tohoto čísla nezveřejnila; nevíme tak, zda se do této statistiky používá pouze každý registrovaný uživatel, nebo je nutné aktivní používání služby.

Tak jako tak se jedná o ohromné číslo, kterého dosáhlo pouze pár aplikací na světě. Mateřská firma Facebook dosáhla tohoto milníku u své stejnojmenné sociální sítě v roce 2017. WhatsApp přijímá tento milník velmi pokorně a zavazuje se nadále pokračovat v zavedené praxi, ze které vyzdvihuje zejména důraz na soukromí uživatelů a jejich konverzací. Ty jsou důkladně šifrovány přímo na zařízeních a ani Facebook, ani žádná jiná třetí strana se k nim nedostane.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Uživatel a účet není to samé…..

  2. to je blbí whatsap sem používal

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).