TOPlist

WhatsApp měl dnes záhadný výpadek. Všimli jste si toho?

žena držící telefon s logem aplikace whatsapp
  • Chatovací platforma WhatsApp dnes zaznamenala lehký výpadek
  • Trval zhruba hodinu, možná jste si ho ani nevšimli

Krátce po 15. hodině se na sociální síti Twitter začaly objevovat příspěvky dotazující se na stav serverů obhospodařujících WhatsApp. Doplněny byly již obligátně štítkem #WhatsAppDown, který se používá pro informování ohledně výpadků této služby.

Uživatelé začali nahlašovat nefungování také na web Downdetector, kde se zhruba od 15:09 do 16:24 našeho času objevilo víc jak tisíc hlášení. Někteří prý nemohli odesílat zprávy, jiní se vůbec nemohli připojit. Nejvíce hlášení se objevilo na území Velké Británie, USA, Mexika a Kanady. Možné vysvětlení krátkého selhání tkví ve chvilkovém přetížení sítě vlivem masivního náporu.

WhatsApp situaci zatím nijak nekomentoval a je pravděpodobné, že ani nebude. Jednalo se o krátký výpadek, který navíc dle ohlasů na sociálních sítích nepostihl zdaleka všechny uživatele.

WhatsApp je dostupný jak na mobilní telefony s iOS a Android, tak pro „hloupé“ telefony založené na KaiOS a samozřejmě i pro počítače, ať už jako aplikace či v prohlížeči, byť registrace probíhá telefon.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku