TOPlist

WhatsApp chystá novinky. Potěší všechny, kteří posílají spousty fotek

whatsapp tipy triky pexels
  • Populární kecálek brzy rozvolní limit pro množství odeslaných fotografií
  • V budoucnu bychom se měli dočkat možnosti posílat snímky v plném rozlišení

WhatsApp v současné době omezuje počet odeslaných fotografií v rámci jedné zprávy na 30. To ale při posílání většího množství souborů nemusí dostačovat. Řešením je obsah rozdělit do více zpráv, ale to je z uživatelského pohledu cokoliv, jen ne příjemné.

Vypadá to ale, že se blýská na lepší čas. Populární komunikační platforma by totiž uvedenou hodnotu brzy měla navýšit na rovných 100 fotografií. V současné době této funkcionality mohou využívat vybraní beta testeři s Android verzí klienta 2.23.4.3, ale očekává se, že bychom se v dohledné době mohli dočkat plošného zpřístupnění.

whatsapp 100 fotek
WhatsApp brzy nabídne možnost odeslat až 100 snímků v jediném příspěvku

Vývojáři chystají ještě jednu novinku, která se týká sdílení snímků. V beta verzi pro Android s označením 2.23.2.11 přibyla možnost posílat je v původním rozlišení, a to za pomoci tlačítka s ozubeným kolečkem, které uživateli nabídne možnost volby (automaticky, originální kvalita, nejlepší kvalita a úsporné). S integrací této funkce se v budoucnu počítá i do desktopového klienta.

whatsapp kvalita fotek
Nastavení kvality odeslané fotografie v testovací verzi WhatsAppu

WhatsApp sice umožňuje sdílet videa i fotografie v plném rozlišení už nyní, ale je nutné soubory odesílat jako dokumenty, nikoliv jako obrázky. Přesné termíny uvolnění zmíněných novinek mezi veřejnost v tuto chvíli neznáme, ale jakmile se tak stane, budeme vás o tom informovat.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku