Domů » Bleskovky » WhatsApp chystá novinku. Výrazně usnadní posílání fotografií

WhatsApp chystá novinku. Výrazně usnadní posílání fotografií

Komprese fotografií a videí, která si uživatelé posílají přes známý kecálek WhatsApp, leží mnohým v žaludku, neboť dochází k poměrně výraznému zhoršení kvality. Pokud jste tedy chtěli posílat fotky v dobré kvalitě i známým, tato aplikace nebyla tou správnou volbou. Na druhou stranu, menší přenášená velikost souborů čerpá menší množství dat, což uživatelům neochotným čekat na WiFi připojení nahrává.

WhatsApp však vyslyšel zbožná přání a nově nejspíše nabídne tři možnosti nastavení využití dat pro posílání fotografií a obrázků – „automatické“, „spořič dat“ a nově také „nejlepší kvalita“. Prozatím není jasné, zda se jedná o odesílání souborů v plném rozlišení, či zda tato možnost znamená pouze nejmenší kompresi a k malému zhoršení kvality přeci jen dojde.

Aplikaci, jež je ve vlastnictví Facebooku, možná ke kroku přivedla i širší nabídka tarifů, které obsahují velké množství dat, či jsou dokonce úplně bez limitu. Nová možnost v nastavení je aktuálně dostupná v betaverzi aplikace pro operační systém se zeleným robotem ve znaku, nicméně lze předpokládat, že aplikace pro iOS na sebe nenechá dlouho čekat.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

5 komentářů

  1. a kdo dnes jeste pouziva wocas??? Ten uz je za zenitem, pote co ho zacal „vytezovat“ Cukrberk k reklamnim ucelum. Ze slusneho kecalka roste smirovaci moloch.

    • Myslím, že mojí i tvojí máme je nějaký vytěžování k reklamním účelům úplně ukradený.

    • Pořád je to celosvětově nejúspěšnější kecálek, jak může být podle tebe za zenitem?

    • Ale vždyť to je místní všeuměl Dalca, který naprostým odborník na všechno 😁

  2. Konečně je to napadlo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).