Domů » Bleskovky » WhatsApp bojuje proti zneužití účtu: nově poskytuje dvoufázové ověření

WhatsApp bojuje proti zneužití účtu: nově poskytuje dvoufázové ověření

Facebook vydal aktualizaci aplikace multiplatformního kecálka WhatsApp, která přináší novinku v zabezpečení – dvoufázové ověření. Na rozdíl od klasických účtu bude v tomto případě fungovat dvojité ověření trochu jinak.

whatsapp

WhatsApp vám na vyžádání vygeneruje a na email zašle šestičíselný kód, který bude nutné zadat pokaždé při registraci telefonního čísla do aplikace (například při změně telefonu), kromě toho bude tento kód náhodně vyžadován při spuštění aplikace. Díky tomu by již nemělo být možné, aby si někdo zaregistroval vaše telefonní číslo bez vašeho vědomí.

Aktualizace je dostupná pro všech 1,2 miliard uživatelů WhatsAppu na platformách Android, iOS i Windows 10 Mobile, dvoufázové ověření je prozatím volitelná funkce, kterou lze zapnout v nastavení.

WhatsApp Messenger
Cena: zdarma
‎WhatsApp Messenger
Cena: zdarma
WhatsApp
Cena: unknown

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Doufám, že to vychytají. WhatsApp je jediný rozumný kecálek na Windows. Ještě potřebuje hodně vyladit prostředí, ale blíží se…..
    Skype je stále nedotažený, synchronizace kontaktů je příšerná, neustále mi to dělá nepořádek v kontaktech, prostor pro psaní zpráv je strašně malý. Facebook messenger to je otřesná záležitost, to snad ani nebudu popisovat, navíc to iOS ovládání a vzhled nemám rád. Viber to jsou další děsný a nespolehlivý omalovánky z iOS. No a další kecálky zase moc lidí nevyužívá.

  2. Proti nicemu nebojuje, pouze nechce, aby mu stavajici sber dat a profilovani uzivatele a jeho paternu, ktery dal prodava komukoliv dalsimu kdo ma dost penez, nekdo cizi zaplevelil svymi daty, pote co ucet ukradne. Jde tak vlastne o ochranu presnosti svych zdroju dat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).