Domů » Bleskovky » WhatsApp už není jen mobilní platforma: Vyšla aplikace pro Windows a OS X

WhatsApp už není jen mobilní platforma: Vyšla aplikace pro Windows a OS X

Většina elektronické komunikace současnosti se přesunula z počítačů na smartphony; vyřídíme z nich nejen hovory, ale i emaily, hovory přes Skype či veškerá kamarádství na Facebooku. Některé komunikační nástroje jsou dostupné pouze na chytrých telefonech, avšak karta se možná začíná obracet. Na počítače zamířila aplikace WhatsApp a Viber se stal univerzálním.

whatsviber

WhatsApp

Komunikátor WhatsApp již bylo (a stále je) možné obsluhovat z počítače skrze webovou stránku https://web.whatsapp.com/, avšak nová aplikace pro Windows a OS X nabízí benefity v podobě systémových oznámení, klávesových zkratek apod. Paradoxně v případě Windows vsadil WhatsApp na klasickou aplikaci pro plochu, nikoliv na univerzální aplikaci umístěnou ve Windows Store.

whatsapp

Aplikaci si můžete stáhnout z těchto stránek, funguje na Windows 8 a novějších, případně na OS X 10.9 a vyšších verzích. K používání je zapotřebí mít spuštěnou aplikaci WhatsApp na smartphonu, se kterou se počítačová aplikace synchronizuje.

Viber

V minulém týdnu vyšla pro Windows 10 i nová aplikace konkurenčního Viberu. Ta je na rozdíl od WhatsAppu univerzální a funguje jak na počítačích, tak na smartphonech s Windows 10, byť prozatím pouze jako beta verze. I tak lze ale na počítačích chatovat, uskutečňovat hovory v HD kvalitě, posílat samolepky, emotikony, fotky, umístění apod.

viber pc

Stejně jako u WhatsAppu, je i komunikace přes Viber koncově šifrována. Aplikaci pro počítač či tablet s Windows 10 si můžete stáhnout z následujícího odkazu.

Viber
Viber
Autor: VIBER MEDIA S.à r.l.
Cena: Kostenlos+

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Steelspace (neregistrovaný)

    COŽE? VIBER MÁ APLIKACI NA POČÍTAČ? :D Welcome to 2014

  2. mark (neregistrovaný)

    A nezabudnite, ze existuje aj Telegram, sifrovany a tiez s aplikaciami pre PC, mobily a web rozhranie.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).