Domů » Bleskovky » WhatsApp se proměňuje na sociální síť. Inspiroval se u Snapchatu

WhatsApp se proměňuje na sociální síť. Inspiroval se u Snapchatu

Oblíbený multiplatformní kecálek WhatsApp začne po vzoru Facebook Messengeru a Instagramu nabobtnávat. Společnost Facebook, která WhatsApp vlastní, se zřejmě nespokojila s neúspěšnou akvizicí firmy Snapchat, a tak pomalu kopíruje a integruje její funkce do svých vlastních aplikací. WhatsApp se zřejmě již brzy dočká funkce, která je ve světě Snapchatu známá jako Stories.

whatsapp

Funkce se bude ve WhatsAppu jmenovat Stav a bude se nacházet mezi tlačítky Hovory a Chat. Jako status půjde nastavit fotografii s širokými možnostmi editace, video, text, apod. Nastavený stav bude možné rozeslat všem nebo pouze vybraným kontaktům, má neomezený počet zhlédnutí a sám zmizí po 24 hodinách.

whatsapp

Funkce Stav byla prozatím dostupná pouze vybraným betatesterům, od dnešního dne by však měla být dostupná všem uživatelům.

WhatsApp Messenger
Cena: zdarma
‎WhatsApp Messenger
Cena: zdarma
WhatsApp
Cena: unknown

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. No nevím, WhatsApp není příliš rozšířený, vlastník se jej tedy snaží prosadit víc, ale já bych uvítal kdyby to zůstalo stejné jako teď.
  Aplikace by byla jen a pouze na Chat, nic víc nic míň.

  • Já říkám furt že byla chyba to dát Facebooku akorát to zmrsej ,že to bude náročný a obrovský jako podelanej Messenger a nakonec to sloučí a nezbyde nic jiného než šílený nepřehledný Viber který žere data a baterku, s každým „vylepšením“ trnu kdy to bude nepoužitelné jako fb kterej je plný nesmyslných reklam a příspěvků které prostě vidět nechci

  • Zajimavy, v mem okoli nikdo nic jineho nepouziva. Hlavne na skupinovy psani je to skvely…

 2. Ach jo. Sotva jsem přešel z Facebook messengeru na WhatsApp a přesvědčil pár známých o tomtéž, tak budu pomalu rušit dalšího kecálka. Nestojím o ty nesmysly co vymýšlí Facebook. Viber je hnus z iOS, Skype se sice zlepšuje, ale stále má neaktivní dlaždici a prostředí je stále přeplácané. Ostatní kecálky skoro nikdo nemá. Krásně by mohl fungovat GroupMe od Skype, ale to nikdo nepoužívá.

  • Já byl nucen Fb messengeru downgrade ať na verzi 97 která je ještě normální, poslední updaty jsou příšerně.

   • Přijde mi, že na Facebook nadává hodně lidí. Jenže dokud ho nezačneme ignorovat, tak s tím nic dělat nebudou.

 3. Nejvyšší čas přejít na Telegram.

 4. Jdou už tyto nové funkce na whatsapp verze pro Windows 10 mobile? Mám nainstalovanou beta verze a tam tyto novinky nejsou, aspoň já je tam nenašel. Každopádně souhlasím s tím, že Facebook posral co šlo, přešel jsem taky z messengeru raději na whatsapp a jak vidím ještě mi zbývá zkusit kecálka GroupMe.

 5. Souhlasím s Widlofoními kolegy, na co Fejbuk na W10P sáhnul, to zmršil, vypadá to, že na řadu přichází WhatsApp. Taky používám betu na W10P , dnes ji aktualizoval, ale tato novinka v ní není. Jinak paralelně s WA používám Telegram, dle mého názoru lepší alternativa WA.

 6. Tak beru zpět, ta hovadina tam opravdu je.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).