Domů » Bleskovky » WebOS se stává open source, LG chce systém více rozšířit

WebOS se stává open source, LG chce systém více rozšířit

Platforma WebOS si za svou existenci prošla turbulentním vývojem – nejdříve vznikala pod křídly dnes již zaniklého Palmu, poté byla s velkými ambicemi odkoupena společností HP, až nakonec skončila u jihokorejské dvojky LG. Ta systém využívá především pro chytré domácí spotřebiče či televizory. Nyní se LG odhodlalo k dalšímu kroku v rámci své platformy – na svět se chystá open source verze WebOS.

Od ní si v Koreji slibují větší rozšíření mezi uživatele, především do tabletů, set-top boxů či do budoucna robotů. WebOS má ale také ambici konkurovat Tizenu, který vyvíjí korejská jednička Samsung, a také narušit dominanci Androidu v oblastech, kde operační systém od Googlu není až tak silný. Otevřenost je jistě slibný krok, který vývojáři vřele uvítají.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Jeden komentář

  1. „systém využívá především pro chytré domácí spotřebiče či televizory“

    Ideální pole působnosti i pro mobilní Windows Paskvil.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *