Domů » Bleskovky » WebOS se stává open source, LG chce systém více rozšířit

WebOS se stává open source, LG chce systém více rozšířit

Platforma WebOS si za svou existenci prošla turbulentním vývojem – nejdříve vznikala pod křídly dnes již zaniklého Palmu, poté byla s velkými ambicemi odkoupena společností HP, až nakonec skončila u jihokorejské dvojky LG. Ta systém využívá především pro chytré domácí spotřebiče či televizory. Nyní se LG odhodlalo k dalšímu kroku v rámci své platformy – na svět se chystá open source verze WebOS.

Od ní si v Koreji slibují větší rozšíření mezi uživatele, především do tabletů, set-top boxů či do budoucna robotů. WebOS má ale také ambici konkurovat Tizenu, který vyvíjí korejská jednička Samsung, a také narušit dominanci Androidu v oblastech, kde operační systém od Googlu není až tak silný. Otevřenost je jistě slibný krok, který vývojáři vřele uvítají.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. „systém využívá především pro chytré domácí spotřebiče či televizory“

    Ideální pole působnosti i pro mobilní Windows Paskvil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).