Cena:

Wear OS nabídne funkci, která potěší všechny leváky

Samsung Galaxy Watch 4 recenze

Není velkým tajemstvím, že většina (nejen chytrých) hodinek je navržena pro používání praváky a tedy nošení na levé ruce. Zatímco nosit klasické hodinky na pravé ruce není až takový problém, v případě chytrých hodinek to výrazně komplikuje jejich používání – korunka a tlačítka totiž neslouží pro seřizování času, ale pro ovládání, což při umístění dále od zápěstí snižuje uživatelský komfort během používání.

Samsung Galaxy Watch 4 01 1
Wear OS implementuje funkci, která usnadní život všem levákům

Řešením, které se přímo nabízí, je jednoduché otočení hodinek vzhůru nohama, díky čemuž by se korunka a tlačítka přesunula blíže zápěstí a tím by se zlepšilo i pohodlí při používání. Problém v případě operačního systému Wear OS od Googlu je ovšem v tom, že byl navržen striktně pro používání praváky – systém tak bohužel překlopit vzhůru nohama nelze.

Funkci už má Google hotovou, otazník visí nad její dostupností

V Mountain View se nicméně rozhodli tento nedostatek odstranit až nyní, byť fanoušci na chybějící možnost překlopit systém o 180° upozorňovali už od roku 2018. Jak si ale povšimnul uživatel Redditu Ultra HR, Google tento požadavek označil jako dokončený. V jeho vyjádření ovšem stojí, že funkce „bude dostupná v budoucích nových zařízeních“.Samsung Galaxy Watch 4 recenzeNepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy Watch 4: elegantní hodinky s příchutí Wear OS

Je tedy pravděpodobné, že funkce otočení uživatelského prostředí Wear OS bude dostupná v rámci příští verze operačního systému a dost možná se nedostane na aktuální chytré hodinky se systémem od Googlu. Leváci se tak v dohledné době budou muset i nadále spoléhat na řešení třetích stran, jako je například aplikace Lefty.

Lefty: Wear OS on right wrist
Lefty: Wear OS on right wrist
Autor: mu.co
Cena: zdarma
  • Lefty: Wear OS on right wrist Screenshot
  • Lefty: Wear OS on right wrist Screenshot
  • Lefty: Wear OS on right wrist Screenshot
  • Lefty: Wear OS on right wrist Screenshot
Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.