TOPlist

watchOS 10 přinese zásadní změnu rozhraní. Středobodem se stanou widgety

apple watch series 8 recenze
  • Středobodem watchOS 10 se údajně stanou widgety
  • Mají vypadat podobně jako na iOS

Už příští měsíc se odehraje vývojářská konference WWDC, na které Apple ukáže připravované novinky ve svých operačních systémech. Hodinková platforma watchOS bude povýšena na výroční desátou verzi, která podle informátora Marka Gurmana ze serveru Bloomberg přinese radikální proměnu. Na nový design a vylepšenou funkčnost Gurman lákal již před měsícem, teprve nyní ale přihodil i konkrétnější informace.

Největší novinkou watchOS 10 má být podpora widgetů. Ta byla součástí hodinkové platformy již dříve pod názvem Glances, nyní se však bude jednat o něco jiného – widgety se údajně stanou středobodem celého rozhraní. Apple prý dokonce zvažuje, že obrazovku s widgety půjde vyvolat stiskem korunky, tedy povelem, který v současnosti otvírá domovskou obrazovku.

Widgety mají na watchOS vypadat podobně jako ciferník Siri, popřípadě složky widgetů na iOS nebo iPadOS. Díky této novince bude uživatel moci získat spoustu informací, aniž by musel otvírat aplikaci.

Vlajkonošem upraveného prostředí se má stát nová generace Apple Watch, která je připravovaná na podzim letošního roku. Tento model nicméně podle Gurmana nepřinese žádné zásadní hardwarové novinky.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku