Domů » Bleskovky » Vyzkoušeli jsme Samsung DeX na Galaxy Note8 (video)

Vyzkoušeli jsme Samsung DeX na Galaxy Note8 (video)

Samsung letos s premiérou modelů Galaxy S8 a Galaxy S8+ představil také jednu zajímavou novinku v podobě technologie DeX. Jde o speciální software, který po vložení telefonu do dokovací kolébky automaticky spustí desktopové rozhraní založené na systému Android, ve kterém můžete pohodlně pracovat s kancelářskými aplikacemi, fotografiemi, webových prohlížečem a celou řadou dalších aplikací, jejichž podpora se neustále rozrůstá. A v okně je samozřejmě možné spouštět i libovolné další hry a programy, které využíváte přímo v telefonu.

Jakmile vložíte telefon do doku, stačí už jen připojit drátovou či bezdrátovou myš & klávesnici, monitor a můžete začít. Náš videopohled vám prozradí, jak nová verze DeXu, která přišla s Galaxy Note8 (první dojmy), vypadá a co všechno nabízí.

Samsung DeX na Galaxy Note8 (první dojmy)

Samotné prostředí DeXu je optimalizované pro využití klávesnice a myši a obsahuje více oken s měnitelnou velikostí, kontextové nabídky a stolní verzi internetového prohlížeče. Právě díky samostatné ploše a podpoře zobrazení v oknech si budete připadat, jako kdybyste používali počítač s Windows. Vše je navíc zabezpečeno platformou Samsung Knox.

Samsung DeX s Galaxy Note8
Samsung DeX s Galaxy Note8

Stanice je vybavena dvěma porty USB 2.0, portem Ethernet, rozhraním USB-C s napájením a chladicím ventilátorem. Nechybí ani podpora pro rychlé nabíjení vloženého telefonu. Prostředí DeX na Galaxy Note8 dospělo a oproti předchozí verzi, která přišla s Galaxy S8 nabízí širší kompatibilitu s aplikacemi, lepší možnosti zobrazení, a to i DeXem oficiálně nepodporovaných aplikací, a pocitově mi přišlo, že reakce prostředí byly opět o něco rychlejší. Za sebe si dovedu představit, že s tímto řešením na cestách dokážu fungovat.

Nechybí ani podpora kancelářské sady Microsoft Office či vzdálené plochy, nicméně u kancelářských aplikací můžete v základu dokumenty pouze prohlížet. Pro vytváření či editaci je nutné aktivovat si placený Office 365. Je škoda, že se v tomto případě Samsung nedohodl s Microsoftem na licenci pro vytváření a editaci.

Popis všech funkcí a možností DeXu by spolehlivě vydal na samostatný článek, a my vám můžeme slíbit, že jakmile novou verzi pořádně otestujeme, nabídneme vám podrobnou recenzi.

Samsung Galaxy Note8

Samsung Galaxy Note8

  • uvedení do prodeje: 15. září
  • předobjednávky: 23. srpna od 18:00, zdarma DeX v hodnotě 3 499 Kč
  • barevné varianty: černá a zlatá
  • operační systém: Android 7.0 Nougat + vlastní uživatelské prostředí
  • procesor, paměť a RAM: Samsung Exynos 8895, 64 GB/6 GB
  • cena s DPH: 26 999 Kč

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments