TOPlist

Vyzkoušeli jsme nový adaptivní režim u AirPods Pro. Jak funguje?

Adaptivní režim u Apple AirPods Pro 2
  • Apple s iOS 17 rozšířil funkce AirPods Pro o speciální adaptivní režim
  • Ten má s pomocí výpočetních úkonů v ideálních podmínkách přepínat mezi propustností a potlačením hluku
  • V aktuálním stavu však funguje až moc vyváženě a nepřináší reálný benefit

Letos v červnu Apple v rámci konference WWDC 2023 představil jednu zajímavou novinku pro AirPods Pro, a sice adaptivní režim. Ten byl nyní zpřístupněn pro uživatele s vývojářskou či veřejnou betaverzí iOS 17 a vyzkoušet si jej tak může už úplně každý. My jsme jej vyzkoušeli a přinášíme vám exkluzivní první dojmy.

Adaptivní režim u AirPods Pro

Adaptivní režim, též režim adaptivního zvuku, se vám automaticky nabídne jako pop-up okno krátce po instalaci poslední dostupné betaverze iOS 17, popřípadě po nainstalování ostré verze iOS 17, která by měla být k dispozici již za týden.

Adaptivní režim u Apple AirPods Pro 2
Apple prezentuje adaptivní režim jako velkou novinku, již nyní však víme, že nepůjde o funkci pro každého

Tento režim v praxi dělá to, že dynamicky prolíná režim propustnosti s aktivním potlačováním hluku (ANC) a optimalizuje účinnost hlukového filtru podle toho, v jakém prostředí se uživatel nachází. Apple tedy novinku prezentuje jako ideální balanc mezi totálním odhlučněním, které nabízí ANC, a režimem propustnosti, díky které si po pár minutách přijdete, jako byste sluchátka ani neměli v uších.

Druhou novotou, která je ale s adaptivním režimem úzce spojena, je detekce konverzací. Zvuk AirPodů automaticky utichne v okamžiku, kdy začnete mluvit, aktivuje režim propustnosti a zaměří se na hlasy a zvuky ve vaší blízkosti.

Jak to funguje v praxi?

Když jsem poprvé viděl zmínku o novém adaptivním režimu, okamžitě jsem pojal podezření, že půjde o jakýsi ultimátní režim pro každého, který ulehčí používání sluchátek a zaručí, že uživatel vůbec nebude muset přepínat mezi dříve známými režimy. O vše se postará umělá inteligence, jak je dnes tolik populární.

Pokud jste měli během představení v červnu podobné pocity, budete možná mírně zklamáni. Namísto unierzálního režimu jde spíše o „od každého trochu“. Pakliže jste zvyklí na pořádné ANC v letadle či v metru, bude vás zlobit, kolik hluku s adaptivním režimem slyšíte. V opačných chvílích, kdy se má aktivovat režim poslechu zvuků z okolí, není propustnost ani zčásti tak povedená jako při klasickém nastavení režimu propustnosti.

Vždy ale záleží na preferencích každého uživatele. Je dobře možné, že pro někoho bude adaptivní režim právě tím ideálním hybridem mezi oběma výše uvedenými módy. Uživatelé s iOS 17 jej najdou v nastavení AirPods, mohou na něj přepínat podržením dotykové plošky a také v ovládacím centru. Ale pozor, novinka je dostupná pouze pro AirPods Pro 2. generace. Majitelé první generace tedy mají bohužel smůlu.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku