Vyzkoušejte Operu Mini pro Windows Phone (homebrew)

O víkendu se na Xda-developers objevila neoficiální portace webového prohlížeče Opera Mini pro odemčené Windows Phone telefony. Oficiální cestou přes Marketplace by se Opera Mini na Windows Phone zřejmě nikdy neobjevila – mohou za to striktní podmínky Microsoftu, ale díky práci uživatelské komunity je možné tento oblíbený prohlížeč provozovat i na mobilních Windows, a ocení jej zejména uživatelé s pomalejším datovým připojením, protože právě Opera Mini na svých serverech komprimuje data z požadovaných stránek, která se následně přenášejí do prohlížeče. A podle reakcí uživatelů tahle neoficiální portace funguje naprosto stabilně a svižně; nechybí ani česká lokalizace.

-

Bohužel si Operu Mini zatím nevyzkouší všichni, zapotřepí je totiž kompletní unlock (vysvětlení najdete v komentářích), Chevron a Interop v tomto případě nepomohou. Kompletní unlock zajišťují například ROMky od skupiny DFT, které jsou určené jen pro některé telefony od HTC.  Instalační XAP soubor můžete stahovat z tohoto odkazu (1,13 MB) a pokud Operu Mini vyzkoušíte, podělte se do komentářů o své dojmy.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku