Domů » Bleskovky » Vyzkoušejte nový Google Nexus launcher, je plný novinek

Vyzkoušejte nový Google Nexus launcher, je plný novinek

Google pracuje na novém launcheru, který by se měl objevit na letošních smartphonech modelové řady Nexus. Marně v něm budete hledat ikonku pro vyvolání nabídky se všemi aplikacemi, do té se totiž nově dostanete pomocí gesta (tažením prstu odspoda nahoru).

Nexus-Launcher-home-screen-Galaxy-S7-Edge

Tahem prstu od levého okraje se dostanete do nabídky Google Now a skrze ikonku G v horní části  se dostanete do vyhledávače. Pokud si chcete testovací verzi Google Nexus launcheru vyzkoušet, stáhněte si APK z tohoto odkazu (v nastavení je tradičně potřeba povolit instalaci z neznámých zdrojů).

Google-Nexus-Launcher-home-screen-to-app-drawer

Pokročilejší uživatelé mohou Google Nexus launcher naflashovat skrze TWRP (odkaz ke stažení zde). Při instalaci z APK totiž může docházet k pádům launcheru, zejména při změně tapety na pozadí.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

7 komentářů

 1. Nelíbí se mi ten horní widget s datumem. Doufám že jej v další verzi umožní odebrat. Jinak zůstávám u Nova L.

  • Zatím je to pořád jen testovací verze, takže bych se nebál, že se podoba ještě nezmění, nebo že jednotlivé prvky nebudou více konfigurovatelné :) spíše je zázrak, že se to tak s předstihem dostalo ven.

 2. nevypada spatne, jako apk instalacku o vikendu asi prubnu, flash zkrze TWRP radeji ne, nechci si perfekten fungujici system touhke betou zaneradit.
  Jinde psali ze pri instalaci z apk nemusi chodit google niw ktery si nemohu vynachvalit, pry je moznost to nejak zazipovat a pak snad chodi.

 3. Chvíľu som sa s tým pohral je to celkom fajn ale ešte to potrebuje čas dúfam že na motorolu s androidom 7 to príde

 4. Filip (neregistrovaný)

  Nevím proč, ale odkaz mi nefunguje. Píše to: Soubor …. vyhodil vlastník do koše.

 5. Kdo jste zkousel at uz z .apk nebo flash skrze twrp recovery, chodi jak majo, Google Karty? tuhle google sluzbu jsem si dost oblibil.
  Celkem by me zajimalo (snad se tondiky me nezvrhne v Ot)ma/planuje neco podobneho MS v bing?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).