Domů » Bleskovky » Vyzkoušejte beta verzi nové aplikace Endomondo pro Windows Phone

Vyzkoušejte beta verzi nové aplikace Endomondo pro Windows Phone

Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že vývojáři sportovní aplikace Endomondo sbírají podněty od uživatelů systému Windows Phone, na jejichž základě má přijít její zcela nová přepracovaná verze. Po dvou měsících vývoje vstoupila beta verze této aplikace do Windows Phone Store a je možné ji vyzkoušet na vlastní kůži.

  
porovnání úvodní obrazovky staré verze aplikace s novou

Tedy zatím je zde pro stažení drobné omezení – abyste aplikaci do telefonu dostali, bylo třeba se registrovat do testovacího programu. Ten už je v tuto chvíli uzavřený, ale přesto můžete zkusit vývojáře kontaktovat a požádat je o zařazení na e-mailu info@endomondo.com (je potřeba jim sdělit vaše Microsoft Account ID).

Jaké jsou novinky?

Na první pohled byl přepracován vzhled úvodní obrazovky aplikace, kdy byly do původně ryze textového prostředí přidány drobné ikonky a tenčí font, starší verze na mě nicméně působí čistším dojmem. Ostatní obrazovky, které byly dříve dostupné tažením prstu po displeji vlevo nebo vpravo jsou nyní k dispozici na jedné souhrnné obrazovce s pěti dlaždicovými zástupci.

     

První z nich je souhrn sportovních aktivit, ať už vašich osobních nebo vašich přátel. Druhý zástupce obsahuje historii vašich sportovních výkonů, oproti předchozí verzi je sympatické, že se zde nachází skutečně veškerá sportovní činnost a nikoliv pouze ta, která byla pořízena aktuálně používaným telefonem. Synchronizace probíhá oboustranně, čili jakmile odstraníte některý záznam v aplikaci, odstraní se i na serverech Endomondo. Třetí dlaždice vás přivede do seznamu vašich přátel, čtvrtá do mapy a poslední do nastavení aplikace.

 

V nastavení přibyly nově možnosti volby, zda chcete výsledky svého sportování rovnou sdílet na Facebook a také, zdali chcete, aby aplikace používala při používání hledání polohy pomocí GPS. Nově je také možné zvolit si cíl, ať už kilometrickou vzdálenost nebo překonání výkonu některého z vašich přátel. Aplikace rovněž umí notifikovat o změnách při běhu na pozadí. Největší a velmi vítanou novinkou je podpora vestavěných map v systému, díky čemuž lze i bez datového připojení okamžitě prohlédnout záznam trasy.

   

Přestože je aplikace prozatím v beta verzi, je její používání bleskurychlé a podle našeho testování stabilní. Oproti předchozí verzi chybí snad jen přístup do hudebního přehrávače, jinak by neměla chybět žádná důležitá funkce, je možné, že ve finální verzi ještě některé přibydou. Aplikace je zdarma pro zařízení se systémem Windows Phone 8 a 8.1.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Radeczek (neregistrovaný)

    Nemám oprávnění k instalaci aplikace, takže je to zatím jen pro některé uživatele v rámci testování. Nebo…?

    • Tahle beta je prozatím uzavřená. Registrovalo se po mailu, viz [odkaz]

    • O tom Wladiku vím, ale z článku se zdálo, že by aplikace měla být přístupná všem. Nyní už je článek aktualizovaný, i když to tam není poznamenaný, což je nefér vůči diskutujícím.

  2. Souhlas, mělo by to tam být doplněno, nechápu, proč to tam není.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).