Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Vývojáři v Inmite testují indoor navigaci pro mobilní zařízení

Vývojáři v Inmite testují indoor navigaci pro mobilní zařízení

Čeští vývojáři ve studiu Inmite testují novinku – mobilní navigaci usnadňující orientaci uvnitř velkých budov, skladů a kancelářských komplexů. V praxi se díky ní ulehčí hledání obchodu v rozlehlém nákupním centru, auta na víceposchoďových parkovištích nebo exponátu v muzeu. Zjednodušit se může i orientace ve velkých skladech při hledání uloženého zboží nebo pošty. Indoor navigace funguje v místech, kde jsou klasické GPS nevyužitelné. 

Podle studie společnosti Cisco pracují lidé z 80 % s mobilními daty v kanceláři či doma. Jen ve 20 % případů lze tedy využít pro přesné zaměření pozice opravdové GPS,“ popsal technický ředitel Inmite, Pavel Petřek a dodal: “V ostatních případech jsme dosud používali mobilní sítě, což je nepřesné a i v největších městech se lze dostat maximálně na přesnost desítek metrů. Navíc, nelze určit, ve kterém patře budovy se předmět nebo osoba nalézá.” 

 
Ilustrační obrázek 

Tady vidí vývojáři prostor pro indoor navigaci, s jejímž testováním jsou ve velmi pokročilé fázi. Indoor navigaci, tak jak ji Inmite připravuje, mohou využít ve vlastních aplikacích velké obchodní domy, logistická centra či letištní komplexy. Hlavní výhodou je pro ně možnost použít tento orientační systém bez poskytování citlivých nebo soukromých informací jako jsou data o pohybu či detailní mapové plány třetím stranám.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

7 komentářů

 1. Kato (neregistrovaný)

  A v cem se to principialne lisi od indoor navigace primo od Google, co je pry pro letiste a velka nakupni centra – pricemz na zadne takove jsem zatim nenarazil? :-D

  • Pavel / Inmite (neregistrovaný)

   Princip je podobny jako u Google, u naseho reseni se snazime o vyssi presnost tim, ze prostredi bude dopredu zname.

 2. mceza (neregistrovaný)

  A v čem se to líš od navigace Nokie, která funguje už například ve Finsku?

 3. -pekr- (neregistrovaný)

  A jak to tedy funguje? Budou k tomu nějaké vysílače, co se rozmístí po budově?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel