Vyšlo třetí developer preview Androidu P. Přináší hotovou sadu API

Google vypustil do éteru třetí testovací sestavení Androidu P pro vývojáře. Ti si mohou instalovat novou verzi systému na podporovaná zařízení a pomalu přidávat do svých aplikací funkce zajištěné novou sadou API. Ta totiž s touto verzí povyšuje na finální verzi 28. Mezi nová API patří například možnost využívání jednotné biometrické autentizace nebo nativní adaptace na obrazovky s výřezem.

Novinky pro běžné uživatele

Pochopitelně došlo i na pár vizuálních změn pro běžné uživatele, zejména přibylo 157 nových emoji a upravení několika stávajících – emoji salátu například přišlo o vejce a stalo se 100% veganským, přibyly i nové smajlíky s genderově neutrálními osobami.

Google také na blogu popisuje spolupráci s firmou DeepMind, díky které Android P dostane funkci adaptivní baterie. Ta bude na základě strojového učení integrovaného přímo do jádra zpracovávat informace o využívání akumulátoru aplikacemi s cílem zvětšit celkovou životnost.

Nové preview je možné instalovat na smartphony Google Pixel první a druhé generace, brzy přibyde i možnost instalace na další podporované smartphony značek Nokia, OnePlus, Xiaomi, Essential, Sony, Oppo a Vivo. Nejjednodušší cestou, jako nové preview získat, je zaregistrování telefonu do Beta programu a stáhnout si update formou OTA aktualizace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *