Vyšel nový Sunnysoft Contacts 2, soutěž pro ty nejrychlejší (oživeno)

-Společnost Sunnysoft v prosinci uvedla zcela novou verzi oblíbené aplikace Contacts 2.0. Jedná se o propracovaného správce kontaktů, který nabízí řadu pokročilých funkcí, podporu skinů, plynulé dotykové ovládání a konečně také fulltextové vyhledávání v adresáři. Po nainstalování aplikace je vyžadován restart zařízení, při dalším spuštění systému pak Sunnysoft Contacts 2 nahradí klasického správce kontaktů. Vaše první kroky s aplikací pravděpodobně povedou do nabídky nastavení, ve které si kromě změny vzhledu můžete upravit například styl řazení kontaktů, velikost písma či funkce vlastní softwarové klávesnice.

Jakmile si program přizpůsobíte podle svých potřeb, můžete se vrhnout třeba na editaci rychlé volby, což je záložka, do které si můžete přidat 9 nejčastěji používaných kontaktů. Program samozřejmě umí zobrazit i výpis z historie hovorů, textových zpráv, e-mailů nebo MMS. Většina nabídek je upravena tak, aby s nimi bylo možné pracovat bez nutnosti vytahovat stylus, v adresáři nebo výpisu textových zpráv pak jistě oceníte svižné skrolování, kterého docílíte jednoduchými tahy po displeji.

- - -
Seznam kontaktů; softwarová klávesnice; záložka rychlé volby

Správce dále nabízí velmi dobře zpracované adresní karty či přístup na Exchange server. Velmi dobře funguje i fulltextové vyhledávání, které vám umožní vyhledávat ve všech položkách kontaktu, tedy například v poznámkách nebo políčku pro e-mail. Pokud jste nový Sunnysoft Contacts 2 ještě nevyzkoušeli, stáhněte si ze stránek výrobce 14 denní zkušební verzi. Pokud vám aplikace padne do oka, můžete si za 299,- Kč včetně DPH zakoupit plnou verzi. Program je určený pro všechna Pocket PC s Windows Mobile 5/6.0 a 6.1. Verze pro smartphone telefony k dispozici není.

Klíčové vlastnosti programu
– vyhledávejte ve všech položkách svých kontaktů – jméno, číslo, pracovní pozice, poznámka…
– klávesnice využívá princip T9 a kromě latinky rozumí i azbuce, hebrejštině, arabštině a dalším jazykům
– kontakty lze listovat zcela plynule, jen pomocí prstů
– oblíbená čísla lze vytáčet pomocí rychlé volby
– k dispozici je úplná historie volání, SMS i e-mailů a to ze všech účtů, které ve svém zařízení máte
– široké možnosti nastavení (velikost klávesnice a písma, umístění fotek a tlačítek a celkové chování programu)
– k dispozici je celkem 8 jazyků, samozřejmě včetně češtiny
– 4 velká tlačítka pro ovládání nejpoužívanější funkcí, které lze předefinovat podle vašich potřeb
– snadný přístup na Exchange server

Pozor, soutěž pro dvacet nejrychlejších – prodlouženo
Prvních dvacet uživatelů, kteří na e-mail contest(zavinac)sunnysoft(tecka)com napíší, jaká aplikace nebo funkce jim v jejich komunikátoru s Windows Mobile schází, obdrží licenci nových Contacts zcela zdarma! Tak si pospěšte :-)

Aktualizováno: Jelikož prvních 20 odpovědí dorazilo ještě v průběhu včerejšího večera, tedy ihned po zveřejnění tohoto článku, rozhodla se společnost Sunnysoft soutěž prodloužit do dnešní 12. hodiny; naši čtenáři tak mají jedinečnou šanci získat placenou aplikaci zcela zdarma! Mimochodem, prvních 20 nejrychlejších kromě licence na Sunnysoft Contacts obdrželo i plnou verzi kvalitního slovníku Sunnysoft Dictionary.

- - -
Několik stylů pro zobrazení seznamu kontaktů; možnosti nastavení programu

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

5 komentářů

 1. RadekB (neregistrovaný)

  V prosinci jsem zkoušel trial verzi a vadí mi dvě věci: V programu chybí barevné profily, ta hnědá se mi fakt nelíbí a upgrade na verzi 2.0 z verze 1.x není zdarma, takže zůstávám u starší verze.

 2. Shooter (neregistrovaný)

  A zvlada to i rozdelit lidi do skupin a kazdy skupine jiny vyzvaneni?

 3. psychopat (neregistrovaný)

  ahoj jirko díky za tip díky tobě jsem vyhrál)

 4. cadfael (neregistrovaný)

  Zkusil jsem trial verzi na Diamonda, a fotografie u lidí se mi zobrazují jako halucinogenní obrázky – při otevření karty kontaktu. Dělá to ještě někomu jinému? Dva skiny, které aplikace obsahuje, jsou dost bídné (ty pruhy mi dost vadí). Jinak je to dobrá aplikace, ale v této podobě ji kupovat nebudu.

 5. N3o21 (neregistrovaný)

  Já jako šťastný výherce musím říct, že aplikace je příjemným zlepšení pro práci s kontakty a historií hovorů, SMS, MMS a mailů.
  Ovšem je drobet nedoladěná. Mě osobně nejvíce vadí dlouhá doba spouštění. Prodleva mezi tím, než stisknu vytáčecí tlačítko, a než se aplikace spustí je podle mě moc velká. Za tu dobu se mi spustí a větší aplikace jako třeba jízdní řády s MHD. (Testováno na TyTN II)
  Standartní vzhledy… Nejsou nic moc. Nejhezčí je asi ten světlejší. Ten druhý se mi zdá dost odfláknutý. Snad časem přibudou.
  Pokud bych aplikaci nevyhrál… Docela bych zvažoval její pořízení. Vlastně samotnou bych si ji asi nekoupil. Pokud bych ale od Sunnysoftu již nějaký software pořizoval, klidně bych Contacts přibral. Ale jako samotnou aplikaci to chce dost zvážit. Je to vlastně jen zpříjemnění práce s kontakty. Totéž dokážete s WM ve standartu, jen to bude složitější. Nepatrné rozšíření podobě historie SMS, MMS a mailů (hovory umí WM standartně) není podle mě tolik zásadní.
  Naopak… Zcela zásadní jsou širší možnosti nastavení a zejména fulltextové vyhledávání v kontaktech. Ovšem jak pro koho.
  Sečteno a podtrženo, nebýt soutěže, tak Contacts 2 nemám, a vystačil bych si s WM nástroji co jsou v základu. Nechyběly by mi nijak podstatně.
  Pokud se ale odstraní pár drobností, určitě aplikace hodnotu těch „tří stovek“ má.
  Co se mě osobně zásadně nelíbí je to, že se aplikace přivazuje na ID přístroje (které se podle nápovědy sunnysoftu občas mění i se změnou ROM). Kvůli této vlastnosti bych si i v případě zájmu hodně rozmýšlel koupi…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *