Výroba Nokií se letos vrátí do Evropy, původní společnost mění logo

Nokia G22 2
  • HMD Global bude vyrábět Nokie s 5G v Evropě
  • Přesun výrobních kapacit započne už letos ve 3. kvartále
  • Původní firma Nokia, která HMD Global licencuje svou značku, mění logo

Firma HMD Global, která vlastní práva na značku Nokia na chytrých zařízeních, se odhodlala k velkému kroku – vrátí výrobu chytrých telefonů s 5G na evropský kontinent. Společnost tímto krokem chce dostát svým závazkům v oblasti redukce uhlíkové stopy a zároveň chce zajistit, že nebude ohrožena bezpečnost a soukromí zákazníků. Už od roku 2019 provozuje firma svá datacentra v domovském Finsku.

nokia logo
Nové logo původní společnosti Nokia

Přesun výroby neproběhne ze dne na den, nicméně započne už letos, konkrétně ve třetím kvartále. Kde by měly továrny na výrobu smartphonů vzniknout společnost bohužel neuvedla, stejně jako kolik hodlá v této oblasti investovat. Transformací prochází také původní Nokia, která se po odříznutí od mobilního byznysu soustředí na stavbu 5G infrastruktury a vývoj.Nokia G22 1Nepřehlédněte

Nokia G22 je unikátní smartphone střední třídy. Opravit jej zvládnete z pohodlí domova

Ta nyní oznámila změnu vizuální identity, konkrétně podoby svého ikonického loga. Nové logo je o poznání vzdušnější a má symbolizovat oproštění se od výroby chytrých telefonů. Sám generální ředitel Pekka Lundmark na konto změny zmínil, že Nokia chce být vnímána jako „obchodní společnost zabývající se technologiemi“.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku